ÇİVRİL ÇÖPTEN KURTULAMIYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 398 views Yorum Yap

Çivril’de her geçen gün çöp sıkıntısının arttığını söyleyen vatandaşlar, Çivril Belediyesinin buna çözüm bulamamasından dolayı şikâyetçi.

Vatandaşlar, Çivril Vergi Dairesi arkasındaki çöp konteynırından çöplerin taştığını buna rağmen alınmadığını söyledi.

“KATI ATIK BERTARAF TESİSİ SÖZDE Mİ KALDI”

Çivril Belediyesi bünyesinde toplanan çöplerin zamanında alınmadığı belirten vatandaşlar; “Biz söylemekten bıktık. Ama yetkililer bizi umursamıyor. Çivril çöp merkezi haline gelecek. Hani katı atık bertaraf tesisi yapılacaktı. Hep söylenenler lafta kaldı. Çivril2in kaderi bu. Bir hizmeti bile yerine getiremiyorlar. Vatandaşlar olarak mağduruz sesimizi kime duyuralım ”dedi.

“EN İŞLEK SOKAKTA BİLE ÇÖPLER YOLA SAVRULMUŞ DURUMDA”

Vergi Dairesinin arkasındaki çöp konteynırının temizlenmemesinden şikâyet eden vatandaşlar; “Çivril’in işlek yerlerinden bir tanesi Vergi Dairesinin olduğu sokak. Ama bakıyoruz ki çöpten geçilmiyor. Buraya gelen vatandaşlar bu görüntü ile karşılaştıklarında belediye çalışmıyor mu bu koku nedir diye soruyorlar. Köylerde geç toplanmasını anladık ama ilçe merkezinde neden geç toplanıyor. Ayrıca Pazar günleri de ilçeye farklı yerlerden alışverişe geliyorlar. Bu kötü görüntü ile Çivril akıllarda farklı iz bırakıyor. Hâlbuki Çivril bunu hak etmiyor. Çöpler konteynırdan taşmış ve yollara savrulmuş durumda. Zamanında alınsa ne güzel olacak. Hem o zaman Çivril’imiz temiz, ferah olur. Lakin belediye yetkilileri de bu konuya hassas yaklaşsalar çöp sorunu hallolacak. Ama bakıyoruz ki kimsenin umurunda değil ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=