ÇİVRİL’DE CAMİ VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 303 views Yorum Yap

 

Çivril’de Camiler ve Din Görevlileri Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın” bu yılki teması  “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” olarak belirlendi.

Hafta boyunca Çivril’de müftülük tarafında bir dizi programlar düzenlendi. İlk olarak Çivrilli vatandaşlara, “Cami, Din Görevlisi ve Vefa” konusunda bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Çivril İlçe Müftülüğü’nce İlçe merkez Tortoğlu Camii’nde Mevlit-i Şerif okundu.

İlçe Müftüsü Kadir Küçük, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ederek, camilerin maddi ve manevi imarının önemine vurgu yaparak camiler ve din görevlileri haftasını en iyi şekilde kutlamaya çalıştıklarını belirtti.

MEVLÜD-İ NEBİ HAFTASI DA KUTLANACAK

Müftü Küçük, geçtiğimiz hafta kutlanan Ahilik Haftası ve önümüzdeki haftalarda kutlanacak olanMevlüd-i Nebi haftasının öneminden, özellikle günümüzde ihmal edilen “Vefa” hasletine de değindi.

İlçe Müftüsü Kadir Küçük, dini ve hayri mekânların maddi ve manevi imarında katkıda bulunan, ayrıca etkinliklerin yapımında emeği geçen başta din görevlileri olmak üzere, tüm hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Program Cuma Namazından sonra yapılan ikram ile son buldu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=