ÇİVRİL’DE ENGELLİLER BU EZİYETİ YAŞIYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 195 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi’nde asansör olmadığı için engelli vatandaşlar belediyeye çıkamıyor.

Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen vatandaşlar, Başkan Vural’dan yardım istiyor.

Çivril Belediye binasının engelli vatandaşlara hitap etmemesi tepki çekiyor. Çivril Belediyesine girişte engelliler için düz bir yol ya da asansör olmaması engelli vatandaşlar için adeta eziyete dönüşüyor.

Çivril’de yaşayan engelli vatandaşlar, istek ve önerilerini Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a ulaştıramadıklarından yakınarak; “ Bizler Çivril’de bazı konularda çok zorluklar çekiyoruz. En basit örneği belediye de bir işimiz oluyor asansör olmadığı için yukarıya çıkamıyoruz. İşlerimizi halledemeden geri evimize dönüyoruz. Başkanımıza da ulaşamıyoruz. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Bizler çok mağdur oluyoruz ”dedi.

“BELEDİYECİLİK HİZMET ANLAYIŞI DEMEKTİR”

Beyaz masaya bile sorunlarını iletemediklerini söyleyen engelli vatandaşlar; “Her yerde asansör varken Çivril’e yapılması çok mu zordur. Çivril’de her türlü vatandaşın düşünülmesi gerekiyor. Belediyecilik demek hizmet anlayışı demektir. Eğer belediyede hizmet yoksa belediye olsa da olmasa da fark etmiyor. Asansör ya da düz bir yol da yapılsa en azından girişte istek ve arzularımızı, şikâyetlerimizi belirtiriz. Ama o yol da yok ”dedi.

“ENGELLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ NE ZAMAN YAPILACAK”

Aileler, Başkan Vural’ın seçim beyannamesinde yer alan “Engelli Çocuklar Merkezi” yapılacağının sözü verildiğini ne zaman yapılacağını Belediye Başkanı Niyazi Vural’a sordu.

İşte seçim beyannamesinde yer alan Engelli Çocuklar Merkezi projesinin detayı:

“İlçe merkezinde yapılacak engelli çocuklar merkezi ile Çivril’de yaşayan engelli çocuklarımızın eğitimleri ve gelişimleri güvence altına alınacak. Bu merkezde çocuklarımıza özel eğitim programları düzenlenecek. Ayrıca atölyeler, oyun ve spor alanları, kafeterya ile sosyal tesisler bulunacak.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=