TREN GARINDAKİ BİNALARA ZARAR VERENLER CEZALANDIRILMALI

Yazar : Tarih : Okunma : 545 views Yorum Yap

TREN GARINDAKİ BİNALARA ZARAR VERENLER CEZALANDIRILMALI

1892 yılında İngilizler tarafından yapılan ve TCDD tarafından 1988 yılında sefere kapatılan tren garının hali içler acısı.

Ege Mali Kalkınma Ajansı Desteği ile(GEKA) tren yolu üzerindeki binalar restore edildi.

Aşağı Mahalle’de bulunan tren garı binalarının camlarının ve kapılarının kırılmasına büyük tepki yağdı.

“ASIRLIK BİNALARI NE HALE GETİRDİLER”

Binalara zarar verilmesini hazmedemediklerini söyleyen vatandaşlar; “Çivril’e bir şey yapılmıyor diyorlar. Ama yapılana sahip çıkmıyorlar. Bu binalar âşıkların, liselilerin ve alkol kullananların yeri oldu. Kapıları kırmışlar, camları kırmışlar. İçeride alkol içip şişeleri kırmışlar. Yazıktır, günahtır. O kadar emek verildi. Para harcandı. Ama boşuna gitti. Bu binalar tarihi binalar. Asırlık binaları ne hale getirdiler. Kültürümüzü korumak yerine zarar veriyoruz. Gençler çok duyarsız ”dedi.

“BİNALAR KONTROL EDİLMELİ VE ZARAR VERENLERE CEZA KESİLMELİ”

Kültür varlıkları olarak tescillenen tren garının duyarsız şekilde kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar; “ Vatandaşlar olarak çok nankörüz. Bu binalar kafe veya farklı işletmeler şeklinde açılsa vatandaşın hizmetine sunulsa ne kadar güzel olur. Mademki GEKA tarafından restore edildi hiç mi kontrol edilmiyor. Bu belediye ne iş yapıyor. Buralar arada sırada kontrol edilmeli ve gerekirse ceza kesilmeli. Devletin kesesine zarar. Acilen bu binalar kontrol edilmeli ve bir şekilde kamera sistemi takılmalı. Çivril’e tekrar tren gelmeyecek olabilir. Ama bu demek olmuyor ki yapılana zarar vereceğiz. Yapılan hizmetleri koruyacağız. Bu bizim boynumuzun borcu ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=