HAZIRLANAN ÖDENEK CETVELİ HATALIDIR

Yazar : Tarih : Okunma : 811 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı birinci birleşim birinci oturumu yapıldı.

Çivril Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı muhalefet ve İktidar meclis üyelerinin atışmalarına sahne oldu. Gerilimin had safhaya ulaştığı toplantıda gerginliği meclis başkanı ve Belediye Başkanı Niyazi Vural yönetemediği gözler önüne serildi.

Vali Recep Yazıcıoğlu konferansa salonunda yapılan Ekim ayı toplantısına AK Partili Özkan Avcı, Turgay Bilgin mazeretleri sebebiyle katılmadı.

MUHALEFETİN GÜNDEM DIŞI KONUŞMASI TOPLANTIYA DAMGA VURDU

Muhalefet meclis üyelerinin gündem dışı konuşmalarının damga vurduğu toplantıda AK Partili meclis üyelerinin CHP’li Semih Dere’ye gösterdikleri tepki toplantıyı kavga dönüştürdü.

Gündem maddelerinin komisyonda görüşülmesini söyleyen Niyazi Vural’a tepki gösteren CHP meclis üyesi Semih Dere; “Bu gündem maddelerini ilk önce meclis değerlendirir daha sonra komisyonlara havale edip edilmemesini de meclis karar verir” dedi.

“HAZIRLANAN BÜTÇE 88 MİLYON 253 BİN TL”

2022 Mali yılı gelir ve gider bütçesinin hatalı olduğunu söyleyen Semih Dere, hatalı bir maddenin komisyonda görüşülmeyeceğini vurgulayarak” Almış olduğunuz 2022 gelir ve gider bütçe kararnamesi hatalıdır. 80 milyon olarak belirtilmiştir. Ama hazırlanan bütçe 88 milyon 253 bin TL’dir. Dolayısıyla görüşülmesi mümkün değildir. Bu hatanın giderilip ondan sonra görüşülmesi gerekir ki başka hatalara sebebiyet verilmesin. Arada 8 milyon gibi bir fark var. Yazmış olduğunuz bütçe kararnamesinde 80 milyona göre karar vermişsiniz ”ifadelerini kullandı.

“HER ŞEYİ SİZ BİLMİYORSUNUZ”

Başkan Vural’ın ısrarla bu maddeyi komisyona havale etmek istemesi gözlerden kaçmazken yine meclis başkanı ve belediye başkanı Niyazi Vural’ın; “Her şeyi siz bilmiyorsunuz komisyondakiler de açıp bakacaklar ve inceleyecekler ”dedi.

 

 

“2022 YILI İÇİN 2 KATI GEÇKİN BÜTÇE TALEP EDİLDİ”

Semih Dere2 katı geçkin bütçe talep edilmesinin sebebini sorarak; “Gündem maddesi der ki 2022 yılı performans programının görüşülmesi. Performans programının bütçe komisyonuna havalesi demez.  Ayrıca 2020 yılında gösterilmek istenmeyen raporlardan da bahsetmek istiyorum. 2020 yılında bu belediye 42 milyon 628 bin 577 TL ile idare edilmiş. Bizden bu yıl istenen 88 milyon 253 bin lira.  2 katı geçkin bütçe istenmesi için eleman mı alınacak, araç mı alınacak. Yoksa vatandaş sayımız iki katına mı çıktı. Bunların izahını bu mecliste talep ediyoruz ”şeklinde konuştu.

“SAKİN OLUN BAŞKAN ÇAY FIRLATACAKSINIZ”

İYİ Parti meclis üyesi Koray Eren’in meclis başkanı Niyazi Vural’a ‘Sayın başkanım biraz sakin olun. Şimdi çay fırlatacaksınız’ cümlesi ortamı biraz olsun yumuşattı.

CHP’li meclis üyesi Semih Dere, gündemin ilk 3 maddesine ret verdi.

Gündem maddelerinin tamamının komisyonlara gönderildiği toplantının ikinci birleşimi Cuma gün yapılacak.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın

 width=