NE ÇİVRİL’İ NE DE MECLİSİ YÖNETEMİYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 656 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı birinci birleşim birinci oturumu yapıldı.

Vali Recep Yazıcıoğlu konferansa salonunda yapılan Ekim ayı toplantısına muhalefet ve iktidar meclis üyelerinin tartışması damga vurdu.

Meclis toplantısı sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Nuran Şafak, meclis üyesi Fatma Akkoyun ve Gönül Emre gazetemize açıklamalarda bulundu.

“MECLİS TOPLANTISINDA KENDİ MECLİS ÜYELERİNİ SUSTURAMADI”

CHP’li meclis üyeleri, başkan Vural’ın meclise hazırlıksız geldiğini iddia ederek; “Meclis toplantısına gelirken belediye başkanı hazırlıklı gelmesi gerekir. Meclis toplantısında başkan Vural’ın gündem maddelerini okumadığı, gelir gider bütçesi bütçesini incelemediği, bütçe kararnamesini okumadığı, ücret tarifelerini incelemediğini görüyoruz. Kendisine sorduğumuz da da gelir ve gider de 8 milyon 253 bin liralık farkta da cevap veremedi. Buradan belli oluyor ki meclise hazırlıksız geliyor. Ne kendisi ne de müdürleri bize cevap veremedi. Çarşaf yapıp asarsınız dedi. Meclis başkanı ciddiyetsiz bir şekilde meclisi yönetiyor. Çivril belediye başkanı ne Çivril’i ne de Çivril belediye meclisini yönetmiyor.   Meclis toplantılarında başkan kendi meclis üyelerini susturamadı. Saygıya davet edemedi. Biz muhalefet olarak konuşurken hep saygıya davet ediyor susturmaya çalışıyor. Bizi bastırmaya çalışıyor. Kendi meclis üyeleri bugün saygısızlık yaptılar. Ne olduğunu anlamadan ortalığı karıştırdılar. Meclis başkanı buna müdahale etmedi. Etmediği gibi de meclisi yönetemiyor ”diye konuştu.

“KONUŞMALARIMIZ BİR DAKİKA İLE SINIRLANDIRILIYOR”

Konuşmaların bir dakika ile kısıtlanmasına tepki gösteren CHP’li meclis üyeleri; “3 tane ana madde var. Bir tanesi 2020 yılının performans bütçe programı yok. Karşılaştırma yapamadık. İkincisi 8 milyon 253 bin lira. Diğeri ise grup başkan vekilimizin sorduğu üçüncü soruda müdürler tek tek kendileri burada bilgi vermesi gerekiyordu. Bu 3 konuya cevap vermedi. Konuşmalarımızda da bir dakika süre ile kısıtlandığı ve bana demokrasi dersi vermeyin diye cevap vermesi bir meclis başkanına yakışmayan bir davranıştır ”dedi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=