KALE’YE ÇİVRİL ELMASI DAMGA VURDU

Yazar : Tarih : Okunma : 422 views Yorum Yap

Kale Kaymakamlığı, Kale Belediyesi, Kale Ziraat Odası ve Kale Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin koordinesiyle düzenlenen “Kale Yöresel Ürün ve Sanat Festivali” yapıldı.

Denizli’nin Kale ilçesinde bulunan 32 mahalle, ilçe esnafının katılımları ile Kale Çarşı Meydanı’nda düzenlenen festival, 7’den 70’e her kesimden büyük ilgi gördü.

Kale ilçesinde üretilen ürünlerin tanıtılması ve vatandaşlarla buluşturularak ekonomik değer elde edilmesinin sağlanması amacıyla düzenlenen etkinlikte; biber, turşu, kuru bakliyat, tarım ürünleri ve el sanatları gibi ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Çivril’in tanıtılması festivale katılan AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul,  Çivril’in sembolü olan Çivril elmasını vatandaşların beğenisine sundu.

“ÇİVRİL ELMASINI VE ŞEFTALİSİNİ TANIMAYAN KALMAYACAK”

Çivril’in tanıtımı için var gücüyle çalıştıkları belirten AK Parti İlçe Başkanı Halil Ertuğrul,  “Bizler Çivril imiz için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Çivril’imizin doğal güzelliklerini, elmasını, şeftalisini tanımayan kalmayacak. Kale ilçemizde düzenlenen Yöresel Ürün ve Sanat Festivali’ne katılım sağladık. Burada elması ile ünlü Çivril’imizin elmasını protokole ve vatandaşlara ikram ettik. Elmamızdaki tadı, kokuyu ve lezzeti çok beğendiler. Elmalarımız özellikle büyük olması ve parlaklığıyla da dikkatleri üzerine çekerek Kale festivaline damgasını vurdu. Çivril imiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Ayrıca misafirperverliği için belediye başkanımız Mehmet Salih Sağnıç, AK Parti İlçe başkanımız Bilal Tıkım, Ziraat Odası Başkanımız Halil Saygın’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KALE EZGİLERİ İLE KALE’NİN KÜLTÜRÜ TANITILDI”

Festivalde 32 mahalle ürünlerini sergilediğini söyleyen Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağnıç; “Yöresel Ürün ve Sanat Festival’inin ikincisini düzeliyoruz. Pandemi nedeniyle ara vermiştik.  İlk gün mehteran gösterileri yapılarak daha sonra açılış gerçekleştirildi. Ardından yemek yarışması yapıldı. Festivalde 32 mahalle ürünlerini vatandaşların beğenisine sundu. Bu şekilde ürünlerimiz üreticiden direkt tüketiciyle buluştu. Festivalimiz 2 gün sürdü. Kale’nin kültürünü, değerlerini, gezilip görülecek yerlerini anlatan ‘Kaleden Ezgiler, Kaleden türküler’ isimli klip çekilmişti. Bu şarkıyı ilk defa Adnan Koparan festivalde okudu. Daha sonra Demet Akalın konseri ile festivalimiz son buldu.”diye konuştu.

Yoğun ilgi gören festivale Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale Kaymakamı Abdülkadir Şahin, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağnıç, AK Parti Kale ilçe Başkanı Bilal Tıkım, Kale Ziraat Odası Başkanımız Halil Saygın, AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=