1 YILLIK HIRSIZLIĞI ÇİVRİL EMNİYETİ AYDINLATTI

Yazar : Tarih : Okunma : 747 views Yorum Yap

Gurbetçinin evini soyan karı kocayı emniyet ekipleri yakaladı

Çivril’de kiracı olarak girdikleri evde ev sahibinin 100 bin Euro, ruhsatlı tabanca ve altınını çalan karı koca bir yıllık takibin ardından polis tarafından gözaltına alındı. Zanlılar ile birlikte yaklaşık 4 Milyon lira değerinde çalıntı mal ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre yurtdışında yaşayan Ü.D. Çivril’deki evini M.Y. ve M. Y. İsimli karı kocaya kiraya verdi. Gurbetçi ev sahibi Ü.D., iznin bitmesinin ardından döndüğü Avrupa’dan tekrar izne gelince evindeki 100 bin Euro ile ziynet ve altınlar ile ruhsatlı silahının çalındığını fark ederek polis merkezine gidip şikâyetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatan ve evin alt katında oturan kiracılardan şüphelenen polis ekipleri bir yıl boyunca kiracı karı kocayı fiziki ve teknik takibe aldı. Alınan izinlerin ardından zanlıların ev ve işyerinde yapılan aramada bir yıl önce ev sahibinin evinden çalınan nakit para, ziynet ve altınlar ile tabanca ele geçirildi.

ÇALINTI EŞYALARIN DEĞERİ 4 MİLYON LİRA

Ele geçirilen çalıntı eşyaların değerinin yaklaşık 4 Milyon lira olduğu belirtilirken, zanlılar sağlık kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis merkezindeki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen koca M.Y. tutuklanarak cezaevine gönderilirken karısı M.Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=