GEZİCİ SAĞLIK HİZMETİ KÖYLERDE AŞILAMA YAPIYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 106 views Yorum Yap

Çivril İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından köylerde gezici sağlık hizmeti devam ediyor. Mobil aşılama ile binlerce vatandaşın ayağına Covid-19 aşısı hizmeti götürülüyor.

Haftanın beş günü gündüz saatlerinde aşı hizmeti veren gezici sağlık aracı, bu hizmetini akşam saatlerinde ilçenin mahallelerinde sürdürdü.

Gezici sağlık hizmeti Kocayaka Mahallesi’nde vatandaşları aşıladı.

“AŞI ÖNEMLİ BİR KALKAN”

Sağlıkçılar, Covid -19 ile mücadelenin en önemli enstrümanının aşı olduğunu belirterek,  “Aşılarımızı yaptırarak, bu sürece katkı vermeli ve Covid ile mücadelede bir avantaj elde etmeliyiz. Bu bakımdan vatandaşlarımızın aşıya daha kolay ulaşabilmesi için gezici sağlık hizmetlerimiz devam ediyor. Bizler aşı olarak bu illetten kurtulacağız. Hep birlikte bu zor günleri de geri de bırakacağız” ifadesini kullandı.

“AŞI AYAĞIMIZA KADAR GELİYOR”

Vatandaşlar aşı hizmetinden memnun olduklarını vurgulayarak; “Sağlık ayağımıza kadar geliyor. Aşılarımızı oluyoruz. Aşı olup bu virüsten kurtulacağız. Bu hizmeti bize sağlayan başta ilçe sağlık müdürlüğüne ve tüm sağlıkçılara teşekkürlerimizi sunuyoruz ”dedi.

“AŞILARIMIZI GECİKTİRMEDEN YAPTIRMALIYIZ”

Kocayaka Mahalle Muhtarı Hasan Koç, vatandaşları aşıya davet ederek; “Bizleri bu virüs belasından koruyacak olan aşılardır. Aşılarımızı geciktirmeden yaptırmalıyız. Hep birlikte bu süreçte sağlık çalışanlarımıza yardımcı olalım. Aşılama hizmeti için ayağımıza kadar gelen sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum ”diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=