ÇİVRİL’DE BİLANÇO AĞIRLAŞIYOR!12 GÜNDE 9 ÖLÜM

Yazar : Tarih : Okunma : 829 views Yorum Yap

Çivril’de vaka ve ölüm oranı gün geçtikçe artıyor.

15-26 Eylül arasında Çivril’de 9 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.

DENİZLİ’DE VAKA SAYISI ARTTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11-17 Eylül arasında il il koronavirüs vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 96,36 olarak açıklandı. Bu da haftada 933 vaka görüldüğü anlamına geliyor. Bir önceki 4-10 Eylül tarihleri arasında açıklanan haritada Denizli vaka sayısı yüz binde 77,62 idi.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER:

Kastamonu, Kırıkkale, Zonguldak, Tokat, Trabzon, Malatya, Yozgat, Düzce, Erzincan, Çorum.

“NİHAİ ÇÖZÜM AŞI”

Nihai çözümün aşı olduğunun altını çizen Bakan Koca; “11-17 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ: Kastamonu, Kırıkkale, Zonguldak, Tokat, Trabzon, Malatya, Yozgat, Düzce, Erzincan, Çorum! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı, tedbirler şart” ifadelerini kullandı.

Çivril’de neredeyse her gün bir kişi koronavirüsten hayatını kaybediyor.

“HASTANE ÖNÜNDEKİ YIĞILAMLARI HASTANE YETKİLİERİ ÇÖZÜM BULSUN”

Vatandaşlar hastanede aşılama sırasında yığılmalar olduğunu bunun da koronavirüsü yayabileceğini vurgulayarak; “Hastaneye başta öğrenciler PCR testi için geliyor. Öğrenciler yığın halinde ve arada neredeyse mesafe yok. Aşılama sırasında zaten herkes neredeyse iç içe geçmiş durumda. Böyle olursa tabi ki ne vaka azalır ne de ölüm oranı. İnsanlarımız dikkat etmesi gerekiyor. Sağlıkçıların da iki kat daha fazla uyarı yaparak önlemleri sıklaştırması gerekiyor. Artık koronavirüsten insanlarımız hayatını kaybetmesin. Kimsenin canı daha fazla yanmasın. Herkes tedbirini alsın. Ayrıca bu yığılmalarla ilgili hastane yetkililerini göreve davet ediyoruz ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=