BAŞKAN SELÇUK, İKİ KARPUZU TEK KOLTUĞA NASIL SIĞDIRIYOR!

Yazar : Tarih : Okunma : 549 views Yorum Yap

Yeniköy Mahallesi’ne Çivril Belediyesi tarafından yapılan camız çiftliği ile ilgili Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk’un Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanı Bedri Ataş ve meclis üyesi Nuri Özen hakkında yaptığı açıklamaya ilişkin Ataş ve Özen konuştu.

“YAPMADAN BIRAKMAYI MI DÜŞÜNÜYOR”

CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş, Başkan Yardımcısı Latif Selçuk’un neden iki yerden görevli olduğunu sorarak; “Bir koltuğa iki karpuz sığmaz diyor. Madem iki karpuz sığmıyor da sulama birliği başkanlığını ve belediye başkan yardımcılığını neden bir arada yürütüyor. Kalıcı bina yapılmaması için Tarım İl Müdürlüğü’nün verdiği kâğıt var. Camız çiftliğini gittik yerinde inceledik ve yapılan duvar 3 metre civarında. Biz burayı bıraktığımız takdirde eski düzenine getireceğiz diyor. Yapmadan bırakmayı mı düşünüyor. Ayrıca bunları bırakalım. Gölü nasıl kurtarabiliriz onun peşine düşelim. Bizde CHP ilçe örgütü olarak her türlü desteği vermeye hazırız ”dedi.

“SAYIN BAŞKANIN ÇİVRİL’İN HAKKINI NASIL KORUDUĞUNU GÖRDÜK”

Belediye Meclis Üyesi Nuri Özen, taşıma su ile değirmen dönmez diyerek; “Sayın latif Başkan 60 milyonun hakkını koruyoruz diyor. Geçen meclis toplantısında 60 milyonun hakkını nasıl koruduğunu gördük. Kendisi daha göreve geleli bir yıl olmadan başkan yardımcılığından 2 bin TL maaş artırımı istedi.  Çalıştırdığı işçinin yılbaşında verilmesi gereken zammı 200 lira gören bir başkan yardımcısı Çivril’in hakkını nasıl görecek. Ben burada önce yaptığı icraata bakarım daha sonra Çivril’in hakkını ne kadar koruyor ona bakarım. Bu yaptıkları ve bundan önceki yaptıkları her işte Çivril’in hakkını savunmak değil, kendi hakkını savunmak olarak görürüm. Camız çiftliğini yaptı ve biz orayı terk edeceğiz diyor. Bir bina yapıldıktan sonra mera vasfını yitirdikten sonra eski haline getirmek için tekrar çim mi ekecek. Ekebilir ama bunun maliyeti Çivril’in hakkını ne kadar koruyor. Dünyanın parasını döktü binayı yaptı olmadı biz bunu yıkıyoruz, yıkıp söküp mera yapacağız. Yahu buna gülerler, gülerler buna. Neden yaptın madem sökeceksin. Camız çiftliğinin yürüyüp yürümeyeceğini cümle âlem biliyor. Taşıma su ile değirmen dönmez. Madem bunu yapacaksın camız yetiştiricilerine destek ver. Çöpe atacağın parayı onlara ver. Hiç olmazsa Çivril’in hakkını savunduğunu görelim. Bugüne kadar mecliste de söyledik. Belediyenin Çivril için yaptığı her şeye olumlu cevap verdik. Hiçbir zaman olumsuz cevap vermedik. Söylediğimiz her konuda sadece şunu belirttik. Yapılacak işte eksiklikler ve bazı yanlışlıklar olduğunu söyledik. Ama hep burnunun dikine gittikleri için yaptıkları her işte başarılı olamadıklarını görüyoruz ”ifadelerini kullandı.

“EKTİĞİM YER MERA DEĞİL HAM TOPRAK! TAPU KAYITTA HER ŞEY YAZIYOR”

Başkan Yardımcısı Latif Selçuk’un açıklamalarına cevap veren Göksel Çiftçi; “Benim ekip biçtiğim yer 172 parsel 152 ada buranın niteliği ham toprak geçiyor. Ayrıca bu tarla Hüseyin Çiftçi adına yani babamın üzerine kayıtlı ve mera değil. Sayın Latif Selçuk neye göre 4 yıl boyunca merayı ekip biçmiş diyor. Şu anda herkesin elinde akıllı telefon var. Tapuya girsinler ve tarlanın niteliğini de öğrensinler. Kim doğru kim yalan söylüyor herkes öğrensin. Ayrıca Işıklı’da ham toprak mera olarak mı geçiyormuş. Bu ektiğim yer hazinenin yeri. 4 yıldır kira ödememiş olabilirim ama borç benim borcum. Sanki devlet benim borcumu af mı ediyor. Mera ile alakalı bir durum yok. Bu parayı da belediyeye değil mal müdürlüğüne ödüyorum. 172 ada 151 parseli ben ekip biçiyorsam geçen sene belediyenin kepçesi o tarlayı komple temizledi. Ben bunu başkan yardımcısının deyimine göre ekiyorsam bu tarlayı belediye neden temizledi. Ekilen tarla düzgün ve temiz olmaz mı? O tarlayı ekmedim. O tarla ile babamın adına olan tarla yan yana. Ben kendi yerimi ektim. Meranın işlenmeyeceğini sürülmeyeceğini herkes biliyor ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=