ÖĞRENCİLER BÖYLE Mİ KARŞILANDI!

Yazar : Tarih : Okunma : 591 views Yorum Yap

Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksek Okulu bahçesi otlardan geçilmiyor.

Yaklaşık 1,5 yıl sonra okullarına kavuşan üniversiteliler bu görüntü ile karşı karşıya kalınca üzüntü yaşadı.

Okulların kapalı olmasından dolayı bakım yapılmayan bahçede büyüyen yabani otlar çirkin görüntülere neden oldu.

HALK BELEDİYE VE ÜNİVERSİTE YETKİLİLERİNİ KINADI

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına ilişkin YÖK tarafından açıklama yapılmıştı ve okulların açılış tarihi belli olmuştu. Bu süre zarfında okul bahçesinin neden temizlenmediğini ve Çivril’e gelen öğrencileri bu şekilde mi karşılanmasına tepki gösteren halk, hem üniversite yetkililerini hem de belediyeyi kınadı.

Çivril’i seçen üniversite öğrencinin az olduğuna da dikkat çeken halk, bu şekilde öğrencilerini karşılayan Çivril, öğrencilerde ilk olarak zaten kötü bir imajla karşıladığını söyledi.

“BAŞKAN VURAL YİNE SINIFTA KALDI”

Vatandaşlar Başkan Vural’a öğrencilerin birer rehber olabileceğini anımsatarak; “Başkan Vural’ın turizm kenti yapacağız konuşmaları yine söylemde kaldı. Eğer turizm şehri yapacaksa bu konulara dikkat etmesi gerekirdi. Buraya gelen öğrenciler buradan gittikten sonra bulundukları yerde ya burayı övecekler ya da eleştirerek anlatacaklar. Bu konuda örnek teşkil etmesi gerekirken başkan Vural yine sınıfta kaldı ”dedi.

OKULLAR KAPALI İKEN NEDEN BAKIM YAPILMADI

Okulların pandemiden dolayı 1,5 yıl kapalı olduğunu ve üniversite bahçesinin temizlenmemesi bahçeyi tanınmaz hale getiriyor. Bahçelere bakım yapılmaması yabani otların kontrolsüzce büyüyerek etrafa kötü görüntünün çıkmasına neden oluyor.

Üniversite de acilen peyzaj çalışması yapılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, yeni eğitim ve öğretim yılı başladı acilen bakım yapılmasının şart. Okul bahçesinin yabani otlardan bir an önce temizlenmesi gerektiğini söyledi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=