KAYMAKAM SOĞUKOLUK GAZİLERE: “24 SAAT EMRİNİZDEYİM”

Yazar : Tarih : Okunma : 265 views Yorum Yap

“24 saat emrinizdeyim” dediği şehit aileleri ve gazilerin her fırsatta yanında olan Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk, Gaziler Günü’nde de onları yalnız bırakmadı.

GAZİLER ONURUNA YEMEK

Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Çivril Belediyesi tarafından gaziler ve aileleri onuruna Şelale Düğün Salonu’nda öğlen yemeği düzenlendi.

Gaziler ve aileleriyle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Kaymakam Soğukoluk, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “gazi” unvanı ve “mareşal” rütbesi verilişinin 100. yılını kutluyor; bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimize Allah’tan rahmet; hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyorum” dedi.

“GAZİLER BİZLERİN BAŞTACIDIR”

Çivril Kaymakamı Turan Soğukoluk her zaman gazilerin yanında olduklarına vurgu yaparak; “Aramızda bulunan değerli Kıbrıs gazilerimizin, Kore gazilerimizin, terörle mücadele gazilerimizin, sınır ötesi operasyon gazilerimizle bu vesile ile bir araya geldiğimiz dertleştiğimiz manevi günlerden bir tanesidir. İlçemizde göreve yeni başlamış bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte hem gazilerimiz ve gazi ailelerimizle, hem şehit ailelerimizle, gazilerimizin ve şehitlerimizin devletimize, milletimize bırakmış olduğu emanetlerle yakından ilgileneceğiz. Gazilik şehitlikle beraber anılır. Şehitler ahirette peygamber efendimiz ile beraber haşredilecekler onların kutsallığını anlatmaya gerek yok. Hem dinen hem de devlet yönetimi olarak şehitlik nurlandırılmış gazilik onurlandırılmıştır. Bizler Türk Milleti olarak ezelden beri ölürsek şehit kalırsak oluruz anlayışıyla bin yıldır bu topraklarda bedeller ödeyerek yaşamaktayız. Geçen hafta Miryokefalon Savaşı’nın 845’inci yıldönümünü kutladık. 1071 Sultan Alpaslan’dan itibaren bu topraklarda her zaman bedeller ödedik. Bedeller ödemeye de devam edeceğiz.  Şehitlerimiz de gazilerimiz de, askerimiz, devletimiz, polisimiz ve milletimiz de ay yıldızlı bayrağımızı her zaman dalgalandırmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tekrardan sizlerin gaziler gününü kutluyorum. 24 saat her zaman emrinizdeyiz. Gazilerimiz bizlerin başımızın tacıdır. Bir isteğiniz arzunuz olduğu zaman her zaman yanınızdayız ”ifadelerini kullandı.

Kaymakam Soğukoluk, konuşmalarının ardından gazi ve aileleriyle bir süre sohbet edip istek ve arzularını dinledi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=