ÇİVRİL’DE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 92 views Yorum Yap

Çivril’de İlköğretim haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Pandemi nedeniyle uzun süredir yüz yüze eğitime kapalı olan okullar bu yıl öğrencilere kapılarını açtı.  Kadir Kameroğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen kutlama programına Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Keskin, şube müdürü, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan öğretmen Hatice Yıldırım, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı başlangıcı ile okula tekrar adım atmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek; “Öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşan öğrencilerimizin okul bahçesini sesleri ile şenlendirmesine şahitlik ediyoruz. Eğitimin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi çocuklarımızın gelecekteki başarılarının şekillenmesine yadsınamaz öneme sahiptir. Hızlı değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmak için bilim ve teknolojinin gücünü de arkamıza alarak öğrencilerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Okullar çocukların evlerinden, öğretmenler ise anne babalarından sonra eğitim aldıkları en önemli duraktır. Bu doğrultuda çocuklarımızı bilgili, görgülü, donanımlı, hakkını savunan bireyler olarak yetiştirmek için var gücümüzle çabalıyoruz. Sevgili öğrenciler sizler kişiliği gelişmiş ilke ve hedefleri olan, çağdaş, küçüklerini seven büyüklerini sayan, zorluklarla baş eden, yenilikçi bireyler olarak gelişiyorsunuz. Sizlerin başarıları cumhuriyetimizin temellerini daha da sağlamlaştıracak ve ülkemizin geleceği umut dolacaktır. Öğrenmenin sadece okulda bitmediğini ömür boyu sürdüğünü her zaman aklınızda tutarak Ulu Önder Atatürk’ün tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak sözünü rehber edinmelisiniz. Son olarak yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum ”dedi.

Uzun süre sonra okula başlamanın heyecanını yaşayan öğrenciler şiirler okudu, fikirler ölmez şarkısı eşliğinde 3/A sınıfı öğrencileri gösteri yaptı. Gösterilerin ardından 4.sınıf öğrencileri okula yeni başlayan öğrencilere hoş geldin diyerek çiçek verdi. Mezun olan öğrenci Ayşe Melis Kumral’ın birinci sınıf öğrencisi Yağmur Önder’e bayrak teslimi yapması ile kutlama programı sona erdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=