TADİLAT REZALETİ!

Yazar : Tarih : Okunma : 235 views Yorum Yap

Çivril’de eğitim öğretim yılının başlamasıyla okullardaki tadilat işlemlerine velilerden tepki yağdı.

Çivril’in Haydan Mahallesi’ndeki İlkokul ve Orta Okulu’nda tadilat işlemlerinin zamanında yapılmadığına veliler ve öğrenciler tepki gösterdi.

Haydan Okulu’nda tadilatın bir an önce tamamlanmasını isteyen veliler; “Okulda tadilat olacağı belli değil miydi durdular durdular okullar açıldı tadilata başladılar ”dediler.

“1,5 YILDIR NEDEN YAPILMADI”

1,5 yıldır okulların pandemi nedeniyle kapalı olduğunu gerekli tadilat işlemlerinin bu zaman aralığında neden yapılmadığını soran veliler; “Bu ne sorumsuzluktur. 1,5 yıldır neden çalışmalar yapılmadı. Okullar açıldı tadilat başladı. 1,5 yıldır yattılar yattılar okul açıldı tadilata başladılar. Akıl mantık alır değil. Okulların açılacağını başta bilim kurulu ve Sayın Cumhurbaşkanımız söyledi. O zaman da önlemlerini almamışlar. Sorsak diyecekleri kelime şu okullarımız pandemiye uygun ve gerekli işlemler yapıldı. Lafa değil icraata bakıyoruz ”dediler.

“TADİLAT BİR AN ÖNCE TAMAMLANSIN”

Ders saatlerinde çatı tadilatı yapıldığını ve bu da öğrencilerin konsantrasyonunu etkilediğini öne süren veliler; “Çocuklarımız zaten uzun bir aranın ardından okullarına geri döndü. Adaptasyonda sıkıntı yaşayabilirler bir de gürültü sesi iki kat daha fazla etkiliyor. Ayrıca bahçeye bırakılan molozlar çocuklarımız için tehlike arz ediyor. Müdür veya öğretmenler bunun için neden önlem almıyor. Çatı tadilatı yaparken çocuklarımıza bir şey olmasından endişe duyuyoruz. Çocuklarımız okuldan ayrıldıktan sonra tadilat yapılsa daha iyi olacak. İçimiz rahat etmiyor her an çocuklarımıza bir şey olacak korkusu var. Bir an önce tadilatın tamamlanmasını istiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini veliler olarak rica ediyoruz ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=