ÇİVRİL’DE 40 GÜNDE 31 KİŞİ KORONAYA YENİK DÜŞTÜ

Yazar : Tarih : Okunma : 1.347 views Yorum Yap

Çivril’de son günlerde vaka sayılarında artış ve ölüm oranları endişe verici seviyelere ulaştı.

Çivril’de 40 gün içinde koronavirüs’ten kaynaklı 31 kişi hayatını kaybetti. 28 Ağustos 3 Eylül’ü kapsayan haftalık vaka sayısının açıklanmasının ardından Denizli’de vakaların yoğun olduğu ilçelerin başında Çivril geliyor.

Vatandaşlar Denizli’de açıklanan haftalık vaka sayılarına göre herkesin maske, mesafe ve hijyen konularında daha hassas olmaları gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın 28 Ağustos-3 Eylül haftasını kapsayan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı” haritası açıklandı.

DENİZLİ’DE HAFTALIK VAKA SAYISI 69,75’DEN 76,95’E YÜKSELDİ

Denizli’de vaka sayıları artmaya devam ediyor. Aşılanma yüzdesi olarak yüzde 85,4 olan Denizli’de, önceki hafta 21-27 Ağustos’ta 2021 tarihleri arasındaki 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren vaka haritasına göre vaka sayısı 69,75’den yeni haftada 76,95 olarak kaydedildi.

ÇİVRİL VAKA SAYISININ EN YOĞUN İLÇELERİ ARASINDA YER ALIYOR

Denizli’de önceki vaka haritalarına göre 7-8 ilçede vaka görülmezken yeni açıklanan vaka haritasında vakasız ilçe kalmadığı görüldü. HES uygulamasındaki yoğunluk haritasına bakıldığında vakaların en yoğun olduğu ilçeler şöyle; ÇİVRİL, Acıpayam, Honaz, Sarayköy ve Tavas iken en az vakanın yaşandığı ilçeler ise Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç ve Güney ilçeleri olarak kaydedildi.

“EN ÇOK 3 MAHALLEDE ÖLÜM ORANI FAZLA”

Edinilen bilgilere göre Çivril’de 1 Ağustos ile 12 Eylül arasında koronavirüsten can kaybı 31 oldu. Covid-19’dan kaynaklı en çok ölüm ise Kıralan, Çivril merkez ve Yamanlar Mahallesidir.

“HERKESİ TEDBİRLERE UYMAYA DAVET EDİYORUZ”

Vatandaşlar artık eskisi gibi kurallara uyulmadığını daha esnek olunduğuna vurgu yaparak; “Önceden vakalar az iken daha toplum olarak çok dikkat ediyorduk. Ama normalleşme ile artık esnek davranılmaya başlandı. Düğünler, toplu taşımalar vakaların artmasına neden oldu. Bizler önceki gibi kısıtlamalar olmadan hem kendi sağlığımız hem de çevremizin sağlığı için maske, mesafe ve hijyene dikkat etmeliyiz. Çivril’imiz de de tüm dünya da da bu hastalıktan kurtulmanın tek yolu aşıdır. Hem aşı olacağız hem de maskemizi takacağız ki bir an önce bu illetten kurtulalım. Çocuklarımız okullara başladı en güvende olduğu yerler orasıdır. Çocuklarımızı da hijyen, temizlik ve maske konusunda uyarılarda bulunmalıyız. Toplumsal olarak yeniden bu vakaların artmasına engel olacağız. Düğüne de gitsek pazara da gitsek maskemizi çıkarmayacağız. Eski günlere dönmeden tekrar tedbirlerimizi almalıyız. Sonuçta hafife alınacak bir hastalık değil. Herkesi duyarlı ve daha hassas olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=