60 BİN KİŞİNİN HAKKINI GÖZETİYOR KİMSEYE DE PEŞKEŞ ÇEKMİYORUZ

Yazar : Tarih : Okunma : 689 views Yorum Yap

Yeniköy Mahallesi’ne Çivril Belediyesi tarafından yapılan camız çiftliği ile kime peşkeş çekileceğini soran Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanı Bedri Ataş ve meclis üyesi Nuri Özen’in açıklamalarına karşılık Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk konuştu.

“AMACIMIZ HALKIMIZA SAĞLIKLI SÜT İÇİRMEK”

Hedeflerinin Çivril halkına sağlıklı süt içirmek olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk; “Çivril’deki vatandaşlara sağlıklı süt içirme fikri Niyazi başkanımın idi. Sütü alıp satacaktık fakat benim fikrim ise besihane yapıp veteriner hekimlerimizin kontrolü ile sütü kendimiz üretip satmak. Biz bu işin parasında değiliz. Amacımız Çivrilli hemşerilerimize sağlıklı süt içirmektir. Nesli tükenmekte olduğu içinde camız olmasına karar verdik. Zaten bu camız çiftliğini yapmadan önce meclis üyelerimiz ile birlikte görüşüp karar aldık ”dedi.

“CAMIZ ÇİFTLİĞİNİN YAPILDIĞI ALAN BELEDİYEYE TAHSİS EDİLDİ”

Gerekli yerlerden izinler alındığını söyleyen Latif Selçuk; “17 bin metre kare alana yapılan camız çiftliğinin olduğu alanı önceden köylü okul tarlası olarak ekiyordu. Bende gidip belediye olarak gerekli yerlere müracaat ettim. Bu alanı mera vasıflı değil tarla vasıflı olduğunu Denizli’den gelenler tespit ettiler. Yani Yeniköy’de yapılan camız çiftliğinin olduğu alan mera vasfını yitirdiği için tarla olarak mülkiyeti belediyeye tahsis edilmiştir. 26.11.2020’de Denizli Valiliği’nden gerekli izin alındı. Alınan izinde burada duvarla çevirebilirsin, gölgelik yapabilirsin ve kalıcı yapı yaparsanız da eski haline getirmek şartıyla izinler alındı. Yani belediye olarak biz oradan ayrıldıktan sonra eski haline zaten getireceğiz. Merayı terk ederken oraya çayır ekip o şekilde bırakacağız ”şeklinde konuştu.

“60 BİN KİŞİNİN HAKKINI GÖZETİYORUM”

60 bin kişinin hakkını korumaya çalıştığının altını çizen Selçuk; “Yeniköy Mahallesi’nde camız çiftliğinin olduğu alanı yıllardır okul tarlası olarak köylü kullanıyordu o zaman hiç kimse çıkıp bir şey söylemiyordu. Zaten camız çiftliği yapılan yerin bir kısmını da kullanıyorlar. Orada hala ekili yoncalar var. Mülkiyeti belediyeye ait olan yeri kim ekiyorsa hepsini çıkardım. Sadece Yeniköy, Işıklı değil Yassıhüyük, Kıralan, Şenköy. Karamanlı. Ben şimdi camız çiftliği ile peşkeş mi çekiyorum yoksa peşkeş çekilen tarlaları alıp belediyenin diye sahipleniyor muyum? Burada 60 bin kişinin hakkı var. Ben vatandaşımın hakkını gözetiyorum ”ifadelerini kullandı.

“BİR KOLTUKTA İKİ KARPUZ OLMAZ”

Kendi çiftliğimi neden kiraya verdi konusuna da değinen Latif Selçuk; “Ben belediye başkan yardımcılığına başladıktan sonra kendi çiftliğimi ve bütün tarım arazilerimi kiraya verdim. Çünkü bir koltukta iki karpuz olmaz. Ben çiftlik ile mi ilgileneceğim yoksa belediye ile mi? onun için çiftliğimi kiraya verdim. Burada da sağlıklı bir şekilde hizmet için bunu yapmam gerekiyordu ”dedi.

“KİMSENİN HAKKINI YEMEM DE YEDİRMEM DE”

Başkan yardımcılığı görevi bittikten sonra çiftçilik ve hayvancılığa devam edeceğini vurgulayan Başkan Yardımcısı Selçuk; “Çivril’de ilk kez hayvanlarıma ben test yaptırdım. Hayvanların sağlıklı olup olmadığını öğrenmek için ilk defa yaptım. Ben kendim küçüklükten beri hayvancılık ve çiftçilikle uğraştım ve buradaki görevim bittikten sonra yine hayvancılık ve çiftçilik yapmaya devam edeceğim. Ben sadece burada hizmet etmek için varım. Kimsenin hakkını yemem de yedirmem de. Sağcı, solcu ayırt etmeksizin herkesin işini görüyorum ve zaten olması gereken de budur ”dedi.

“AMACIMIZ SAĞLIKLI SÜT KİMSE BUNU ÇARPITMASIN”

Farklı yerlerde araştırma yaptıklarını söyleyen Selçuk; “Biz ilk olarak Yeniköy Mahallesi’ni direk burası olsun demedik. Çeşitli yerlerde araştırma yaptık ve Yeniköy’de karar kılındı. Manda çiftliğini de oraya yapma amacımız meranın geniş olması, suyun olmasıdır. Çivril halkına sağlıklı süt içirmek için biz bu yola baş koyduk. Tek amacımız budur. Kimse bunu farklı söylemlerle çarpıtmaya çalışmasın ”diye konuştu.

 “SON SÖZ BAŞKAN VURAL’INDIR”

Belediyede son sözü söyleyenin Başkan Niyazi Vural olduğuna da dikkat çeken Selçuk; “Ayrıca belediyeyi ben yönetmiyorum. Halkın seçtiği kişiye saygı göstermek halka saygı göstermektir. Biz bu yüzden hepimiz başkanımızın sorumluluğundayız. Belediye Başkanımız Niyazi Vural ne derse o olur. Bizler fikrimizi beyan ederiz başkanım en doğrusu ne ise araştırır ve karar verir. Biz zaten millete hizmet için buradayız. Tekrar söylüyorum ne kimsenin hakkını yeriz ne de yediririz. Biz kimseye peşkeş çekmiyoruz. Camız çiftliğini de zaten kimseye satamazsın. O şekilde hakkımızda yapılan ithamları kabul etmiyoruz. Bizler Çivrilli hemşerilerimiz için gece gündüz çalışıyoruz ”dedi.

“GÖKSEL ÇİFTÇİ MERAYI 4 YIL BOYUNCA EKTİ VE KİRA VERMEDİ”

4 yıl boyunca merayı Göksel Çiftçi’nin ekip kira vermediğini iddia eden Başkan Selçuk; “172 ada 151 parseli Göksel Çiftçi yıllarca ekti. 2016’dan 2020 yılına kadar kira ödememiş. Yıllarca bu tarlayı ekerken devletin mülkü olduğu aklına gelmemiş de camız çiftliği yapılınca mı aklına gelmiş. 4 yıldır kira vermemiş gelmiş belediye neden buraya yaptı. Meraya yapılmaz diyor da kendisi neden meraya mahsul ekip biçiyordu. Ayrıca camız çiftliğinin bulunduğu alanı yani 169 ada 1 parseli ise Kadir Çetinkaya yıllar önce okul tarlası olarak arpa ekip kira ödediğini biliyordum. O zamanlar ekerken iyi ide de şimdi otlak alan kalmadı diye niye iddia ediyorlar. Otlak alan daralmadı daha da genişledi ”diye sözlerini noktaladı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=