ÇİVRİL’İN DOĞALGAZDAN BOZULAN YOLLARINI NEDEN BÜYÜKŞEHİR YAPMIYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 457 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı ikinci birleşim birinci oturum Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz meclis toplantılarında CHP Grup Başkan Vekili Nuran Şafak’a çemkirme diye hitap eden meclis başkanı ve Belediye Başkanı Niyazi Vural bu kez de CHP meclis üyesi Nuri Özen’e sataşma kelimesini kullandı.

Son birkaç aydır yapılan meclis toplantılarında sinirlerine hâkim olamayan meclis başkanı ve belediye başkanı Niyazi Vural, meclis üyelerine karşı üslubuyla gündem oluyor.

Toplantıya Özkan Avcı, Nuran Şafak, Gönül Emre ve Turgay Bilgin mazeretleri sebebiyle katılmadı.

Meclis toplantısının birinci birleşim birinci oturumunda görüşülen ve komisyonlara gönderilen gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda muhalefet ve meclis başkanı Niyazi Vural arasında borçlanma yetkisi maddesi ve millet ittifakı meclis üyelerine söz hakkı vermeme konusunda tartışmalar çıktı.

MİLLET İTTİFAKI YİNE YOK SAYILDI

Bozulan yol ve kaldırımların yapımında kullanılmak üzere 15 Milyon lira borçlanma yetkisi isteyen Başkan Niyazi Vural’a muhalefet borç miktarının fazla olması nedeniyle tepki gösterdi. Muhalefet Plan bütçe komisyonunda borçlanma yetkisine Belediye bütçesine oranla fazla olduğu şerhi düştü. Mecliste yapılan oylama sonucunda Borçlanma yetkisi oy çokluğu ile meclisten geçti. Muhalefetin yine yok sayıldığı toplantıda Meclis Başkanı Niyazi Vural, millet ittifakının her şeye karşı çıktığını söylerdi.

“SATAŞMA SANA SÖZ VERMEDİM”

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Nuri Özen, hiçbir şeye karşı olmadıklarını Çivril’in geleceğini düşündüklerini ifade ederken Meclis Başkanı Niyazi Vural, sana söz vermedim, sataşma diyerek tepki gösterdi.

Koray Eren, biz bir takımız dediniz. Milletvekilleriniz grup başkan vekilleriniz, sizin grup başkan vekiliniz Çivril’in sulama sorunları ile ilgili ya da çiftçinin dertlerinin hangisi ile ilgilendi.

DENİZLİ’DEN ÇİVRİL BELEDİYESİ NEDEN HAKKINI ALAMIYOR

Meclis gündeminin 4. maddesinde yer alan belediye başkan yardımcılarının maaşlarına artış yapılması maddesinin görüşülmesi esnasında söz alan İYİ Parti grup başkan vekili Koray Eren konuşmasında başkan yardımcılarına yapılan zammın adaletsiz olduğunu vurgulayarak, Tavas, Serinhisar, Acıpayam, Sarayköy ve Honaz bu ilçelerin doğalgazdan bozulan yollarını Büyükşehir yapıyor da Çivril’in neyi eksik. Çivril’in hakkını korumaya çalışıyoruz. Çivril bütçesini korumaya çalıştık. Sizde bunu biz hizmet getiriyoruz olarak yorumluyorsanız o sizin bakış açınız. Demek ki siz tam arkanıza bakıyorsunuz önünüze hiç bakmıyorsunuz. Burada Çivril’in hakkını savunduğumuz konularda bu şekilde yaklaşım göstermenizde bizi üzüyor. Yani Çivril halkı da şunu takdir etmeli. Çivril Belediyesinin bizler bütçesini korumaya çalışıyoruz. Denizli’den Tavaslı, Honazlı hakkını alıyor da Çivrilli neden hakkını alamıyor. Biz niye başımızı sallıyoruz. Büyükşehir’den biz niye hakkımızı alamıyoruz. Ayrıca belediye bünyesinde çalışan işçilere 200 lira zam yapılırken başkan yardımcılarına 1000 lira net zam yapılıyor. İşçilerin geçmiş yıllardan bugüne kadar gelen zamların vermeyip imzalanan toplu iş sözleşmesini hiçe sayıp verdiğim soru önergesinden sonra işçileri toparlayıp işçilere 200 TL zam yaptım diyerek kendini alkışlattı ”ifadelerini kullandı.

Plan bütçe komisyonunda alınan karar gereği Belediye başkan yardımcılarına 1000 lira zam yapıldı. Yapılan zam sonrası Belediye başkan yardımcılarının maaşı net 5603 liradan 6600 liraya yükseldi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=