DAYIN VARSA İŞ TAMAM!

Yazar : Tarih : Okunma : 956 views Yorum Yap

 

Çivril Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısında yedinci gündem maddesi olan tam zamanlı sözleşmeli harita mühendisi çalıştırılması konusu mecliste tartışmaya sebep oldu.

Gündemin yedinci maddesine Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyesi Fatma Akkoyun ve İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye meclis üyesi ve Grup Başkan vekili Koray Eren’in şerh koymasına rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

“ADRESE TESLİM BİR İŞ OLMASIN”

Biz mühendis çalıştırılmasına karşı değiliz diyen Koray Eren; “Okumuş mühendis olmuş alacağı ücrete de karşı değiliz. Bizim önümüzde daha önceki örnekler bulunduğu için bunun uygulamasına karşıyız. Yani veteriner örneğinde olduğu gibi burada sağduyulu meclis üyesi arkadaşlarımızın direnç göstermesiyle şirket üzerinden alınmasına çok ihtiyacımız vardı da bugüne kadar ne iş yaptı ya da bu 4 veterinerimiz belediyeye ne gibi katkılarda bulundu. Bu gibi örnekler önümüzde varken adrese teslim bir iş olmaması için karşı çıkıyoruz yoksa mühendis olmuş saygılıyız, ihtiyacımız var saygılıyız hatta bunun yanında bir tane de mimar ve inşaat mühendisi alın. İhtiyacımız varsa alalım fakat uygulamada kötüsünüz. Silinen instagram paylaşımınızda hayırlı olsun diye attığınız durumları gördük ”ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar Çivril Belediyesine alınan Harita Mühendisini eleştirdi.

“SORSANIZ KUL HAKKI YEMİYORLAR”

Kendilerinden olan kişileri işe aldıkları için sert eleştirilerde bulunan vatandaşlar; “Zaten garibanın çoluk çocuğunu alacak değiller. Kendilerinden olan kişilerin ya çoluk çocuğunu ya da yeğenini alır. Parti gözetmeksizin gerçekten kim hak ediyorsa o alınmalı. Yani bizim tabirimizde dayın varsa her iş kolay. Garibanın zaten yüzü gülmez dayısı yok. Sorsanız hiç hak yemezler. Ama kendilerinden olanların yeğenini, kızını torununu alır çalıştırırlar. Adalet elbet bir gün yerini bulacak. Geldikleri gibi gidecekler. Önemli olan burada kul hakkı yememek. İki gün sonra başkanlıktan ayrıldığı zaman Çivril halkının yüzüne bakabilsin sayın başkan ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=