BÜYÜK MENDERES İÇİN YÜZ BİN İMZA KAMPANYASI

Yazar : Tarih : Okunma : 241 views Yorum Yap

Büyük Menderes İnisiyatifi Büyük Menderesin kurumasına dikkat çekmek için 5 ilde aynı anda imza kampanyası başlattı.

Büyük Menderesin sularının çekildiği ve vatandaşta farkındalık oluşturmak için Çal Bağbozumu Festivalinde imza toplandı. Hedeflerinin yüz bin imza olduklarını söyleyen Büyük Menderes İnisiyatifi gönüllüsü Emin Durmaz, imzayı tamamladıklarında su yasasının getirilmesi için meclise sunacaklarını söyledi.

 “HEDEFİMİZ SU YASASINI GETİRMEK”

Büyük Menderesin sularının çekildiği için imza kampanyası başlattıklarını söyleyen emekli Emin Durmaz; “Büyük Menderes İnisiyatifinin gönüllüsüyüm. Denizli’de kurulan çevre örgütüdür. Büyük Menderesin suları çekildi. Büyük Menderesin kurumaması ve aktığı zamanda kirli akmaması için imza kampanyası başlattık. Bundan bir ay öncede bisiklet turu düzenlenmişti. Bu da ikinci aşaması imza kampanyasıdır. İmza kampanyası Dinar, Denizli, Uşak ve Aydın olmak üzere 5 ilde bu kampanya eş zamanlı başladı. Hedefimiz yüz bin imzadır. Yüz bin imzaya tamamlayıp Ekim sonuna doğru meclise götürüp orada su yasasının çıkması için çaba göstereceğiz ”ifadelerini kullandı.

“DAMLAMA SULAMAYA GEÇİLMELİ”

Vahşi sulamaya acilen son verilmesi gerektiğini söyleyen Emin Durmaz; “Vahşi sulama yerine damlama sulama olması ve hunharca su kullanımının önüne geçilmesi gerekiyor. Böyle giderse yıllardır gürül gürül akan menderes artık bundan sonra bu şekilde kuru olacak. Acilen damlama sulamaya geçilmelidir. Kuraklıktan da etkilendi ve menderes artık kurudu ”dedi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=