ÇİVRİL’DE CHP’NİN 98. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 225 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 98. kuruluş yıl dönümü dolayısı ile Çivril ilçe başkanlığınca çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kutlama programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunulduktan sonra bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra parti binası önünde vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Çelenk sunma programına CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş ve partililer katıldı. CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş ve partililer parti binası önünde vatandaşlara aşure dağıttı.

“CHP KILIÇDAROĞLU SAYESİNDE İKTİDARA YÜRÜYOR”

CHP İlçe Başkanı Bedri Ataş, programda yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetçilik kölenin yerinin yurttaşın almasıdır diyen Başkan Ataş; “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir diyen büyük devrimci, ebedi önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ÜN yoldaşları; 98’inci yaş günümüz kutlu olsun. Biz egemenliğin kaynağını ulusta bulduğumuz için cumhuriyetçiyiz. Cumhuriyetçilik kölenin yerinin yurttaşın almasıdır. Yurttaşların dini, dili, ırkı ya da etnik kökeni değil, bilinç ve ülkü bağıyla bağlandığı esaslar önemlidir. O siyasal bilinç ve esas bizim için ATATÜRK’ÜN ALTI OK’UNDA bulunmaktadır. Milliyetçilik anlayışımız ırk ya da köken tanımadığı gibi ekonomik ve siyasal imtiyaz da tanımaz. Eşitliği esas alır ‘YURTTAŞ’ Olmanın ‘Yurtseverliğimizin ‘ nişanesidir. Kimsesizlerin kimsesi olan HALKÇILIK düşüncesi eşlik eder fikrimize. Biz ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyenleriz. Devletçilik, özel yarar ile toplum yaranın dengesi için en önemli ve vazgeçilmez kamusal güvencemizdir. Kendi özel faydasını toplum faydasının üstünde tutan büyük çıkar grupları dini siyasallaştırarak, istismar etmektedir. Sosyal devlet anlayışımızın adıdır devletçilik. Dayanışmanın, komşusu açken tok yatmamanın çocukların yatağa aç girmeyeceği bir ülkenin hayalidir. Laiklik ulusal bütünlüğümüzün teminatıdır. Ne din siyasallaştırılmalı, ne de siyaset dinselleştirilmelidir. Ulusal bütünlüğümüz önünde en büyük tehditlerden biri siyaset alanındakilerin- bugünkü – gibi dini istismar etmesidir. Bizler devrimcileriz. Devrimcilik, Cumhuriyet düşmanı saltanat düşkünlerinin; ırkçılığın, kavmiyetçiliğin; ekonomik ve siyasal imtiyaz bağımlısı çıkar çevrelerinin, üretmeden zenginleşmek isteyen grupların din istismarcılarının ve gericiliğin bu topraklardaki panzehiridir. İşte bu ilke ve değerlerimizin; tarihsel ve felsefi birikimimizin güvencesi olan partimiz ne mutlu ki bugün 98 yaşında. 98 yaşındaki çınarımız, yukarıda sıraladığımız ALTI OK’ UN DEĞERLERİYLE Genel Başkanımız Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU liderliğinde iktidara yürüyor. Cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımıza olan inancımla, tüm yol arkadaşlarımı; ALTI OK ‘U ikinci yüzyılda taşıyacak tüm parti kadrolarımızı selamlıyorum. Bizlerin gayretleri ile karanlık yenilecektir. Şüphem yoktur. Yaşasın tam bağımsız Türkiye.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=