SAYI OLARAK AZ OLAN MİLLET İTTİFAKI ÜYELERİ YİNE HİÇE SAYILDI

Yazar : Tarih : Okunma : 297 views Yorum Yap

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISINA PROTOKOL KRİZİ DAMGA VURDU

Çivril Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gündem maddelerine geçilmeden önce 5 tane ek gündem olması Millet İttifakı tarafından tepkiyle karşılandı.

Millet ittifakı meclis üyeleri ek 5 tane gündem maddesinin oldubittiye getirildiğini söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda protokol krizinin olup olmadığı mecliste tartışmaya neden oldu.  Başkan Vural,2003 yılından beri ilçede aktif olarak siyaset yaptığını ve protokol mensubu olduğunu her bayram bu şekilde protokolde aksaklıklar olduğunu söyledi.

30 Ağustos gibi hem Çivril hem de Türkiye’miz için önemli bir günde yani Zafer Bayramı’nda en azından bu krize meydan vermeseydik daha iyi olurdu diyen Millet İttifakı meclis üyesi yurt çapında herkese rezil olunduğunu ifade etti.

Başkan Vural’ın millet ittifakı meclis üyesinin söylemiş olduğu söze karşılık reklamın iyisi kötüsü olmaz sözü meclis üyelerini şaşırttı.

Her meclis toplantısında yoklamayı unutan Meclis Başkanı ve Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ı millet ittifakı uyararak meclisin ortasında yoklama alınmasını istediler.

15 Milyon TL borçlanma için meclisten karar alınmasını isteyen Başkan Vural’a 15 milyon TL’nin nereye harcanacağı soruldu. Başkan Vural’ın kaçamak cevapları Millet ittifakı meclis üyelerini tatmin etmedi.

Gündem maddeleri komisyonlara havale edilirken ikinci birleşim birinci oturum için gün kararlaştırması yine tartışmalı geçti.

Başkan Vural’ın Çarşamba Günü Saat 10.00’da meclis toplantısı olacak demesi ve Millet İttifakı meclis üyelerinin Cuma Günü Saat 10.00’da toplanılsın diye söylemleri yine hiçe sayıldı. Gözlerimiz kapalı imza atmamız lazım çünkü bu kadar maddeyi nasıl inceleyeceğiz diyen millet ittifakı meclis üyeleri o kadar çabalarına rağmen sayı olarak Cumhur ittifakından az oldukları için yine teklifleri kabul edilmedi.

Mecliste AK Parti ve MHP’nin sayı olarak fazla olması nedeniyle Çarşamba günü toplanılması kararı alındı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=