ÇİVRİL’DE ÖĞRENCİLER OKULLARINA KAVUŞTU

Yazar : Tarih : Okunma : 301 views Yorum Yap

Çivril’de 2021 – 2022 yeni eğitim ve öğretim yılı başladı. Haftada beş gün yüz yüze eğitim için okullarda tüm hazırlıklar tamamlandı.

Yeni eğitim ve öğretim yılı koronavirüs tedbirleri çerçevesinde başladı ve öğrenciler okullarına kavuştu.

Okullarda uzun bir sürenin ardından ilk defa zil çaldı ve öğrenciler sıraya geçerek İstiklal Marşı’nı okudu.

İstiklal Marşı’nın ardından büyük bir heyecanla koşan öğrenciler, artık yüz yüze eğitim göreceğiz yaşasın diyerek, sınıflara akın ettiler.

“OKULLARDA UYUM HAFTASI 31 AĞUSTOS’TA BAŞLADI”

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla birlikte okulların 6 Eylül’de başlamasına dair karar alınmıştı.

MEB’in düzenlediği ‘Okullarda Uyum Haftası’ programı kapsamındaysa ilk defa okula gidecek minik öğrenciler için eğitim süreci yine bir hafta önceden başladı.

Öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için düzenlenen “Uyum Haftası” 31 Ağustos’ta başlamıştı.

“TEK TEMENNİMİZ OKULLARIMIZIN KAPANMAMASI”

Okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden öğrenciler; “Biz uzaktan eğitimle okullarımıza devam ediyorduk ama okuldaki gibi değildi. Okulda arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz ile hep birlikte idik. Ama uzaktan eğitim ile sanal ortamda verim alamadık. Yüz yüze eğitimde anlamadığımız yerleri anında hocamıza soruyoruz. Bu yüzden okullarımız açıldığı için çok mutluyuz. Hem okulumuza, hem arkadaşlarımıza hem de öğretmenlerimize kavuştuk. Tek temennimiz okullarımızın tekrar kapanmaması ”dedi.

Okullarını özleyen öğrenciler ellerinde getirdikleri çiçekleri öğretmenlerine verdi.

Mutluluktan sınıflarına giden öğrencileri veliler dışarıda heyecanla bekledi. Okulun ilk günü veliler ve öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri kameralara yansıdı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=