BÜYÜKŞEHİRDE NE VARSA BURADA DA OLACAK DİYEN OSMAN ZOLAN NEREDE!

Yazar : Tarih : Okunma : 512 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Belediye Meclis Üyesi Nuri Özen, Gürpınar Mesirelik alanının bakımsız ve viran bir şekilde kaderine terk edilmesine tepki gösterdi.

“GÖZ BOYAMAK İÇİN YAPTIĞINIZ YOLLARIN HAFRİYATLARINI HEP GÖZLER ÖNÜNE DÖKMEYİ TERCİH EDİYORSUNUZ”

Büyükşehirden sonra Gürpınar’ın her yerinin çöp ve moloz yığını olduğunu söyleyen Nuri Özen; “Adını pınarlarımızdan alan Gürpınar’dayız. Maalesef adında kalmış, pınarı tükenmiş; yetmezmiş gibi mesirelik alanında içler acısı bakımsız viran bir şekilde kaderine terk edilmiş. Çok mu zor buraları temizlemek? Büyükşehirde ne varsa burada da olacak diyen Osman Zolan nerede! Gürpınar’ın varlıklarını satmasını iyi bilen Belediye Başkanı nerede! Burada eskiden restoran vardı. Bakımı Gürpınar Belediyesiyle ortak yürütüp pırıl pırıl bir hizmet sunuyorlardı. Büyükşehir olduktan sonra, her yer çöp, moloz. Mesireliğin dışında bir restoran ve gölet var. Sayın Başkan buraya dökülen hafriyattan memnun musun? Restoranın manzarası moloz yığını.Hiç göle inip bu manzaraya baktınız mı? Maalesef yapıldığı gibi kalmış ve bakımsızlığa terk edilmiş.  Göz boyamak için yaptığınız yolların hafriyatlarını hep gözler önüne dökmeyi tercih ediyorsunuz ”dedi.

“BECEREMİYORSUNUZ”

Osman Zolan ve Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a Gürpınarlı vatandaşların hakkını nasıl ödeyeceksiniz diye soran Nuri Özen;”Seçildiğimiz günden beri bütün kanalizasyon yapılan mahalleleri geziyoruz; gördük ki hiçbirinde hala arıtma tesisi yok.  Gürpınar’ın kanalizasyon problemini defalarca dile getirdik.  Bildiğiniz üzere kanalizasyonun atık suyu bir dereye akmakta. En acısıda bu atık suyla tarla sulama suyu karışıp araziye bırakılmakta.Bu halin sonucu yine doğayı ve halkımızı zarara uğratmakta. Ağaçlar kurumuş ve araziler kokudan geçilmiyor. Gürpınarlı hemşerilerimin hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Bu manzarayı her gün yaşayan Gürpınarlılar adına tekrar ve tekrar dile getirmek dahi vicdanımı rahatlatmıyor. Ancak en kısa zamanda bu olayla yüzleştiğinizde ve doğa kendine geldiğinde rahat bir nefes alacağım. Seçildiğiniz günden beri Çivril ‘de temizlik sorun. Belediyenin belkide en temel ve göz önünde olan hizmetinin doğru uygulanmaması, Çivrilli hemşerilerime kirli bir çevre sunulması hatta bunun umursanması, bir sorumluluk olarak görülmemesi. Nasıl bir zihniyettir anlayamadım!  Buradan anlaşılıyor ki beceremiyorsunuz!” diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=