OSMAN ZOLAN’DAN BAŞKAN ÖZKUL’A ZİYARET

Yazar : Tarih : Okunma : 124 views Yorum Yap

Bir dizi programlar için Çivril’e gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çivril Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul’u ziyaret etti.

Çivril Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a Çivril’de çiftçilerin istek ve kurum olarak taleplerini iletti.

“TALEPLERİMİZİN HEPSİ ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİNDİR”

Osman Zolan’a ilettikleri talepleri tek tek açıklayan başkan Mehmet Özkul, bizim tek temennimiz Çivrilli çiftçilerimizdir diyerek; “Çivril’de kuraklıktan dolayı yeterli suyun olmamasından kaynaklı çiftçilerimiz çok sıkıntı yaşadı. Hem su yok hem de vahşi sulama yapıyoruz. Su kayıpları daha çok oluyor bunun için bizde sağ sahil ve sol sahilde basınçlı sulama sistemine geçilmesi için Osman Zolan Başkanımıza talepte bulunduk. 15 yıldan beri Uşak- Dinar arasındaki yolun her yıl müjdesi geliyor ama bir türlü yapılamıyor. Bu yolun halen farklı sebeplerden dolayı yapılamadığını görüyoruz. Bu yolu çiftçilerimiz çok kullanılıyor ve geceleyin ilaçlama yapmak için yine bu yoldan tarlalarına gidiyor. Şeftali hasatın dan dolayı yolda trafiğin yoğun olduğunu başkanımıza ilettik. Biz hiçbir zaman kimsenin burnunun kanadığını istemiyoruz. Biz bu yolda akşam 5’ten sonra İstanbul trafiği gibi trafik oluyor. Diğer bölgelerdeki yolları kıskandığımızı söyledik. Biz Ege’nin göbeğindeyiz. Uşak-Antalya yolu diyoruz turistik bir bölgedeyiz ama bizim yolumuzdan iki araç yan yana geçemiyor. Bu yolun bir an önce hayata geçirilmesini talep ettik. Kurum olarak ise buğday eleme için selektör makinelerimiz var. Kırsal kalkınma ile büyükşehirden 5-6 ayrı makine talebimiz var. Bu makineleri ne kadar kısa sürede temin edersek çiftçilerimizin işlerini daha çabuk halledebiliriz. Başkanımızda bu taleplerimize karşılık bir çözüm noktasında beraber adım atacaklarını bizlere aktardı. Biz şahsımız adına hiçbir şey istemiyoruz sadece bu taleplerimizin hepsi üreticilerimiz içindir ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=