YAPILAN YOL CAHİT ÖZKAN’IN ATA BİNMESİ İÇİN Mİ YAPILDI?

Yazar : Tarih : Okunma : 1.322 views Yorum Yap

Eylül Ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Belediye Meclis Üyesi Tunay Yazıcı, Kufi Çayı vadisine yapılan yolu eleştirdi.

KÖY YOLLARI İÇLER ACISIYKEN KUFİ VADİSİNE BU GENİŞ YOL GEREKLİ MİYDİ?

Yolun Cahit Özkan’ın at binmesi için mi yapıldığını soran Tunay Yazıcı; “Kufi Çayı vadisinde Miryokefalon için yapımı devam eden ulaşım yolu devasa genişlikte yapılmış ve çok emek verilmiş, çok zaman harcanmış, çokta maliyeti yüksek bir yol olduğu aşikar. Bu kadar geniş bir ulaşım yoluna ihtiyaç var mıydı? Yoksa Cahit Özkan’ın ata binmesi için özel olarak hazırlanan bir yol mudur? Mahallelerimizin birçok yoları özellikle bize ait olan tali yollar içler acısıyken böyle bir yolun yapılması sizce doğru mudur? Sayın başkan doğruysa Çivril Belediye bütçemiz buna müsaade ediyor mu? Oysa Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin genel başkanı 81 il valiliğine tasarruf genelgesi göndermiştir. Şatafattan uzak, mali açıdan daha dikkatli olması gerektiğini vurgulamıştır. Cumhurbaşkanının bu genelgesine siz ne kadar uyuyorsunuz bilmek isterim. Bu yola ne kadar kum döküldü, ne kadar iş makineleri zaman harcadı, ne kadar akaryakıt harcandı. Kısacası Çivril Belediyesine bu yolun maliyeti ne kadar? Cumhur ittifakının meclis üyeleri Allah rızası için Kufi Çayına gidiniz ve bu yolu inceleyiniz, yerinde görünüz. Bu yolun bu şekilde yapılmasına hele hele Çivril Belediyesinin bu kadar borçluyken bunu yapmasına vicdanım el vermiyor. Borçlanmak istediğiniz nerelere bile harcanacağı belli olmayan 15 milyon TL’yi bu şekilde mi harcamayı uygun görüyorsunuz. O zaman sözün bittiği yerdeyiz ”diye konuştu.

“ÇİVRİL’İMİZE YENİ MESİRE ALANI KAZANDIRIYORUZ”

Çivril turizmine yeni bir soluk getirecek olan Miryokefalon Zaferinin yapıldığı Kufi Çayı vadisinde yapılan çalışmaların maliyetli olmadığını söyleyen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Kufi Çayı vadisinde yapılan yolun yarısı Orman Müdürlüğü tarafından yarısı ise Çivril Belediyemiz tarafından yapılmıştır. Yapılan yol sene de bir kez kullanılacak bir yol değildir. O bölgeyi bizim Çivril turizmine kazandırma düşüncemiz var. Kufi çayının girişidir. Kufi Çayı Miryokefalon Savaşının meydana geldiği alanlardan bir tanesidir. Geçtiğimiz yıllarda farklı alanlarda Miryokefalon Zaferinin alanını netleştirmemiz gerekiyordu. Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda o bölgede savaşın yapıldığı ve ileri de yapacağımız anıtı da yoldan gelen geçenlerin görebileceği bir tören alanını Çivril’e kazandıracağız. Orada orman mesire alanı yapacağız. Kısacası Çivril’imize yeni mesire alanları kazandırıyoruz. Bunun için yapılan çalışmalar maliyetli çalışmalar değildir ”şeklinde ifade etti.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=