CUMHURİYET HALK PARTİSİ 98 YAŞINDA

Yazar : Tarih : Okunma : 102 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş yıldönümünü kutladı.

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Cumhuriyetçilik kölenin yerinin yurttaşın almasıdır diyen Başkan Ataş; “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir diyen büyük devrimci, ebedi önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ÜN yoldaşları; 98’inci yaş günümüz kutlu olsun. Biz egemenliğin kaynağını ulusta bulduğumuz için cumhuriyetçiyiz. Cumhuriyetçilik kölenin yerinin yurttaşın almasıdır. Yurttaşların dini, dili, ırkı ya da etnik kökeni değil, bilinç ve ülkü bağıyla bağlandığı esaslar önemlidir. O siyasal bilinç ve esas bizim için ATATÜRK’ÜN ALTI OK’UNDA bulunmaktadır. Milliyetçilik anlayışımız ırk ya da köken tanımadığı gibi ekonomik ve siyasal imtiyaz da tanımaz. Eşitliği esas alır ‘YURTTAŞ’ Olmanın ‘Yurtseverliğimizin ‘ nişanesidir. Kimsesizlerin kimsesi olan HALKÇILIK düşüncesi eşlik eder fikrimize. Biz ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyenleriz. Devletçilik, özel yarar ile toplum yaranın dengesi için en önemli ve vazgeçilmez kamusal güvencemizdir. Kendi özel faydasını  toplum faydasının üstünde tutan büyük çıkar grupları dini siyasallaştırarak, istismar etmektedir. Sosyal devlet anlayışımızın adıdır devletçilik. Dayanışmanın, komşusu açken tok yatmamanın çocukların yatağa aç girmeyeceği bir ülkenin hayalidir. Laiklik ulusal bütünlüğümüzün teminatıdır. Ne din siyasallaştırılmalı, ne de siyaset dinselleştirilmelidir. Ulusal bütünlüğümüz önünde en büyük tehditlerden biri siyaset alanındakilerin- bugünkü – gibi dini istismar etmesidir ”dedi.

“CHP ALTI OK’ UN DEĞERLERİYLE KEMAL KILIÇDAROĞLU LİDERLİĞİNDE İKTİDARA YÜRÜYOR”

Bizlerin gayreti ile karanlık yenilecektir diyen Başkan Ataş sözlerini şöyle noktaladı: “Bizler devrimcileriz. Devrimcilik, Cumhuriyet düşmanı saltanat düşkünlerinin; ırkçılığın, kavmiyetçiliğin; ekonomik ve siyasal imtiyaz bağımlısı çıkar çevrelerinin, üretmeden zenginleşmek isteyen grupların din istismarcılarının ve gericiliğin bu topraklardaki panzehiridir. İşte bu ilke ve değerlerimizin; tarihsel ve felsefi birikimimizin güvencesi olan partimiz ne mutlu ki bugün 98 yaşında. 98 yaşındaki çınarımız, yukarıda sıraladığımız ALTI OK’ UN DEĞERLERİYLE Genel Başkanımız Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU liderliğinde iktidara yürüyor. Cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımıza olan inancımla, tüm yol arkadaşlarımı; ALTI OK ‘U ikinci yüzyılda taşıyacak tüm parti kadrolarımızı selamlıyorum. Bizlerin gayretleri ile karanlık yenilecektir. Şüphem yoktur. Yaşasın tam bağımsız Türkiye.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=