ÇİVRİLLİ VATANDAŞLAR AFET BÖLGESİ İÇİN TEK YÜREK

Yazar : Tarih : Okunma : 364 views Yorum Yap

Son bir haftadır yaşanan orman yangınlarından etkilenen bölgelere destek olmaya çalışan Çivrilli vatandaşlar hazırladıkları yardımları Manavgat’a gönderdi.

Yangından etkilenen vatandaşlara destek olmak isteyen Çivrilli vatandaşlar, Çivril Belediyesi ve Kızılay tarafından organize edilen yardım kampanyasına duyarsız kalmadı. Kızılay Çivril Şubesi önünde toplanan yardımlar Çivril belediyesine ait araçlarla yardım bölgelerine gönderildi.

10 TON BALYA YANGIN BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ

Yangından etkilenenlere yardımcı ve destek olmak isteyen Yamanlar Mahallesi sakinleri hayvan yetiştiriciliği yapan yangın mağdurları için topladıkları samanları yangın bölgesine gönderdi. Köy meydanında toplanan yaklaşık 500 balya saman kamyona yüklenerek Manavgat’a gönderdi. Manavgat Belediyesine teslim edilen saman balyaları mağdurlara Belediye aracılığı ile teslim edilecek.

Her zaman Çivril halkının afet bölgelerine yardımda duyarsız kalmadıklarını belirten Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Çivril Belediyesi olarak, Türk Kızılayımız ve gönüllülerimizle birlikte hazırladığımız afet bölgesi yardım aracımız ile Yamanlar Mahalle Muhtarlığımız ve mahalle sakinlerimizin afet bölgesine gönderdiği saman kamyonu yola çıktı. Devletimizle ve milletimizle birlikte el ele omuz omuza yardıma koşmaya devam edeceğiz ”ifadelerine yer verdi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=