“YEŞİL ÇİVRİL ADI MAALESEF GERİLERDE KALDI”

Yazar : Tarih : Okunma : 427 views Yorum Yap

İYİ Parti Çivril İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı, Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın turizm master planını eleştirdi.

2019 yılı 7’nci ayda açıklama yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural turizm master planı hazırladıklarını ve Eylül ayında planın hazır olacağını duyurmuştu.

2021 Ağustos ayı meclis toplantısında gündeme gelen master planına bir eleştiride İYİ Parti İlçe Başkanı Elvan Çakmakçı’dan geldi.

“ÇİVRİL’E VERİLEN SÖZLER UNUTULDU MU?”

Hep ileriye dönük sözler veren Başkan Vural, geride kalanları ne yapmayı düşünüyor diyen Elvan Çakmakçı; “İlk önce Çivril’deki Bayraktepe, Işıklı Gölü ve Merkezde bulunan parklarda düzenleme yapılması gerekiyor. Sayın başkan hep ileriye bakıyor geçmişi siliyor mu? Buralara hafta sonu aileler oturmaya gidiyor. Kuruyan gölde, çöp dolu parklarda master planı olur mu? Buralar neden hiçe sayılıyor. Önce buralar düzene koyulmalı sonra diğer yerler plana alınmalı. Sen daha merkezdeki parkları düzene koymadan master planı yaparsan elbet bir yerde duraksamak zorunda kalırsın. Zaten master planının üzerinden 2 yıl geçmiş hala bir şey yok. Farz edelim master planı yapıldı. Geriye kalan projeler ne olacak. Çivril’e verilen sözler unutuldu mu? Çivril için yine boş seneler geçiyor. Bu bedelleri ödeyecek Çivril ne yaptı? Çivril bunları hak etmiyor?” dedi.

 MASTER PLANI AÇIKLAMASININ ÜZERİNDEN 2 YIL GEÇTİ

Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın 2019’da yaptığı konuşma şöyle; “Vatandaşlarımızı Çivril’in eşsiz doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel zenginliklerini görmeye davet ediyoruz. Bizlerde ekibimizle birlikte değerlerimizi ortaya çıkarmak, tüm dünyaya tanıtmak için Çivril Turizmi Master Planı’nı hazırlıyoruz. Master planımız inşallah eylül ayında hazır olacak. Eylül ayında ortaya koyacağımız muhteşem projemizle Dünya ve Türkiye Çivril’den bahsedecek. Yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası olmak üzere dört kategoride olan proje kısa vadede yerel, bölgesel; orta vadede ulusal; uzun vadede uluslararası alanda Çivril’i dünya arenasında marka haline getirecek ”şeklinde konuştu.

“YEŞNİLİKLERE KARŞI DEĞİLİZ AMA ÖNCE VAR OLANLARI KORUYALIM”

Seçim öncesi vaatler verilir ama yerine getirilmeyebilir diyenlerdenmisiniz diye Başkan Vural’a soran Elvan Çakmakçı; “Vaatleri bekleye bekleye iki yıl geçti. Yeşil Çivril adı maalesef gerilerde kaldı. Sadece Çivril’i kaldı. Düğünlerde gelinlerin sünnet çocuklarının fotoğraf çektireceği ne Işıklı Gölü, ne temiz mesirelik alanları kaldı. Çevre düzenlemesi yapılmadan yaptım oldu zihniyetiyle bu gemi yürümez. Yanlış anlaşılmasın yeniliklere asla karşı değiliz. Önce var olanları koruyalım. Sayın Niyazi Vural temeli atmadan binayı çıkmayalım en ufak sarsıntıda sonra çöker ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=