GÖL KENARI DEĞİL, ÇÖPLÜK!

Yazar : Tarih : Okunma : 158 views Yorum Yap

Hafta sonunu değerlendirmek için Işıklı Gölü’ne akın eden vatandaşlar, güzel vakit geçirerek gölde tekne turu yapıp hafta sonunun keyfini çıkardılar.

Fakat göl gezisini tamamlayıp yemeğini yiyen vatandaşlar, çöplerini yanlarında götürmeyerek adeta göl çevresini çöplüğe çevirdiler.

Alanların kirletilmesi nedeniyle çevreye duyarlı göle gelen diğer vatandaşları da rahatsız etti.

“DOĞAMIZ KENDİNİ BİLMEZ İNSANLAR YÜZÜNDEN HEBA OLUYOR”

Hafta sonunu değerlendirmek için şehir içi ve şehir dışından Beydilli’ye gelen vatandaşlar, göl kenarına çöp bırakanlara tepki göstererek, “Buraya herkes eşini dostunu alıp eğlenmeye, gezmeye ve tekne turu yapmaya gelir. Fakat buralar artık çöplük içinde her gelen kendi pisliğini, çöpünü yanında götürse hiçbir yer çöp olmaz.  Göl kenarı çöplük oldu resmen. Bunu yapanları merak ediyorum evlerini de böyle pis bırakıyorlar mı? Bu insanlar yaşadıkları evlerini de bu şekilde çöp içerisinde bırakıyorlar mı? Çöplerden dolayı çevre güzel gözükmüyor. En önemlisi pandemi zamanında bu kadar dikkat edilmesi gerekirken neden bu insanlar duyarsız davranıyorlar. Işıklı Gölü doğal güzelliği ile kendisine hayran bırakıyor ama çevredeki çöpler insanları rahatsız ediyor. Güzelim doğa ve göl kenarları kendini bilmez bu insanlar yüzünden heba oluyor” dedi.

“BİZ BİLİNÇLENELİM”

Yaz döneminin ortasındayız. Havalar sıcak. Sıcaktan bunalan insanlar kendilerini göl kenarlarına atıyor. Huzur ve sessizlik arıyor. Gelin görün ki; ağaçların altına oturacağımız alanları pislik ve çöplükten geçilmiyor. Görevlilerin her yere yetişmesi zor. Bizler vatandaşlar olarak bilinçlenmek zorundayız. Çevreci olmak lafla olmuyor. Kendi çöpünü bir torbaya toplayıp kenara bırakmak o kadar zor mu? Biraz duyarlı olalım.  Gölümüzün ışığını söndürmeyelim. Çöp bırakarak görüntü ve çevre kirliliğine yol açmayalım. Gereken hassasiyeti hepimiz gösterirsek çevremiz güzelleşir ”diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=