ÇİVRİL ZABITALARI ARTIK KOMANDO

Yazar : Tarih : Okunma : 344 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi, bünyesinde görev yapan zabıtalara yakın dövüş ve savunma eğitimi verildi.

Aldığı karar ve yönetim şekliyle eleştiri oklarını üzerine çeken Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, dikkat çeken bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

SİYASİ VE ESNAFLARDAN TEPKİ!

Personellerin görev yeri değişikliği ve kişiye özel uygulamaların yaşandığı Çivril Belediyesi bünyesinde görevli 11 zabıtaya Kempo Self Defans ve Tactical sistem eğitimi verildi. Zabıtalara verilen eğitimin tamamlandığını Başkan Niyazi Vural, tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu.

11 PERSONEL KATILDI

Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı personel iki gün süren savunma eğitimini tamamladı. 11 personelin katıldığı eğitim programında personele savunma ve defans ile ilgili teknik bilgiler verildi.

Eğitim programının tamamlanması dolayısıyla düzenlenen sertifika verme törenine katılan Belediye Başkanı Niyazi Vural yaptığı değerlendirmede “Türkiye Cumhuriyeti Kempo Savunma Sporları Federasyon Başkanı Sayın Halis Avşar önderliğinde Eğitim Kurulu Üyesi Ali Rıza Önüçar’ın katkılarıyla zabıta personelimize verilen Kempo Self Defans Eğitim Semineri programına katıldık” ifadelerini kullandı.

Spor Salonunda yapılan eğitimlerde zabıta personeline Self Defans ve Tactical eğitimi verildi.

 “ÖNCE ÇİVRİL’E VERİLEN SÖZLER TUTULSUN”

Zabıtalara dövüş eğitiminden önce Çivril adına verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğine dikkat çeken esnaflar; “ Bu eğitimler ne demek oluyor. Zabıtalara farklı eğitimler verilsin ama dövüş eğitimi nedir. Biz anlam veremedik. Zaten eğitim de verilmiş zabıtalarımızın hepsi artık KOMANDO gibi oldu. Diğer belediyeleri örnek alan Başkan Vural bir kez de diğer belediyelere örnek olmayı denesin. Çivril’imizin yeni zabıtaları değil, yeni dövüşçüleri ve komandoları demek daha doğru olacaktır ”dedi.

“HİZMET İÇİ EĞİTİM YERİNE KEMPO SELF DEFANS VE TACTİCAL SİSTEM EĞİTİMİ”

Başkan Niyazi Vural’ın paylaşımına yorum yapan Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Koray Eren; “Esnaf odası da esnaflara muay thai kursu açsın. Gerisini esnaflar düşünsün.. Bu tür eğitimlerle övüneceğinize yaptığınız icraatlarla övünün.  İçişleri Bakanlığı Mahalli İdari Kontrolörlüğü “Denetim Raporuna ”göre, belediyenin en önemli hizmet birimlerinden birinin belediye zabıta birimi olduğu bilinerek, Belediye Zabıta Yönetmeliği, diğer Kanun ve Yönetmeliklerle Belediye Zabıta Birimine verilen görevlerin noksansız olarak yapılabilmesi ve kayıtların düzenli olarak tutulabilmesi için zabıta personel sayısının artırılması ve personelin hizmet içi eğitimden geçirilerek bilgi seviyelerinin artırılması sağlanmalıdır. Burada zabıtaların eğitim seviyelerinin artırılması gerekirken daha çok dövüş ve kendini güçlendirme çalışmaları yapıldığı görülmektedir. Zabıtalara iletişim ve hizmet içi eğitim yerine Kempo Self Defans ve Tactical sistem eğitimi verildi”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=