MÜJDE! TOKİ 2. ETAP YAPIMI BAŞLADI

Yazar : Tarih : Okunma : 648 views Yorum Yap

Yıllardır Çivril halkının beklediği müjdeli haber geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Çivril’de 2’nci etap TOKİ yapılıyor.

Çivril’de kuraları çekilerek hak sahipleri belirlenen TOKİ yapımına başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çivril’de yapılacak 448 konutluk projenin ihalesi 12 Nisan’da yapılmıştı.

TOKİ internet sitesinden alınan bilgiye göre; ”TOKİ, Denizli İli Çivril İlçesi 2’nci Etap 448 Konut, 2 Adet Ticaret Merkezi, 1 Adet Cami ve 1 Adet 16 Derslikli İlköğretim Okulu İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edildi.

“2021 YILI TEMEL ATMALARIN YILI”

2021 yılının temel atmaların yılı olacağının altını çizen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Çivril’de hizmetlerimiz aralıksız devam ediyor. Verdiğimiz sözlerin hepsini bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Geçen hafta doğalgaz çalışmaları bu hafta TOKİ çalışmaları başladı. Çivrilli vatandaşlarımız hem doğalgaza hem de evlerine kavuşacak. Çivril’imize yenilikler kazandırmaya ve vatandaşlarımızı evlerine kavuşturmak için gayret ediyoruz. Girişimlerimiz sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ilçemizde yapacağı 448 konut, 2 adet ticaret merkezi, 1 adet camii ve 16 derslik ilköğretim okulunun ihalesini yaptık. Şimdiden ilçemize ve sahiplerine hayırlı uğurlu olsun ”dedi.

“BİR AN ÖNCE EVLERİMİZE KAVUŞMAK İSTİYORUZ”

Kura çekilerek ev almaya hak kazanan vatandaşlar; “Biz aylardır bu anı bekliyorduk. Çalışmalara başlanmış ve bir an önce evlerimize kavuşmanın ümidi içerisindeyiz. Doğalgaz tüm Çivril’e gelirse ve birde TOKİ, Millet Bahçesi gibi büyük projeler tamamlanırsa Çivril daha refah bir ilçe olacak. Çivril’e yapılacak olan konutlardan dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a teşekkür ederiz” dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=