ÇİVRİL 15 TEMMUZ’DA TEK YÜREK

Yazar : Tarih : Okunma : 173 views Yorum Yap

Çivril’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Mehter marşlarıyla coşan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla tek yürek oldu.

Çivril Cumhuriyet Meydanı’nda sosyal mesafe kurallarına uyularak saat 21.00’da etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Etkinlik Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla devam etti. Öğrencilerin şiir okumaları yapıldıktan sonra protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

Mehteran takımının hem söyleyip hem de çaldığı marşlar, alanı dolduran vatandaşları coşturdu. Ellerindeki Türk bayrakları ile tek yürek olan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşmayı pür dikkat takip etti.

Çivril belediye Başkanı Niyazi Vural konuşmasında; “Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliği parçalamaya yönelik gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin milletin eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği ile bertaraf edildiğini söyledi. Başkan Vural, “5’inci yılında bir taraftan memleketimizin 251 yiğit evladını bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır şanlı bir zafere şahit olmanın gururunu yaşıyoruz. Aziz milletimiz gerçekleştirilen bu hain darbe girişimine karşı tek yürek olup tıpkı Çanakkale’de Kurtuluş Savaşında olduğu gibi vatan ve bayrak aşkı ile karşı koyarak adeta çelikten bir set oluşturmuştur. Ülkemizin birlik ve beraberliği ile milletimizin geleceğine kast edenlere milli irade geçilmez demiştir”” dedi.

22.30’da Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşünün ardından 00.13’de tüm camilerden selalar okundu. Tören şiir ve ilahi dinletileri ile devam etti. Fener Alayı yapıldı. Sabah 04.00’e kadar süren anma programında davetlilere gecenin ilerleyen saatlerinde çorba ve çay ikramı yapıldı.

Düzenlenen programa Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Belediye Başkanı Niyazi Vural, Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Latif Selçuk, Milliyetçi Hareket Partisi Çivril İlçe Başkanı Ergün Çiftçi ve yönetimi, siyasi partililer ve vatandaşlar katıldı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=