ÇİVRİL’İN YENİ MÜFTÜSÜ KADİR KÜÇÜK GÖREVE BAŞLADI

Yazar : Tarih : Okunma : 315 views Yorum Yap

Çivril’in yeni müftüsü Kadir Küçük göreve başladı.

Müftü Mevlüt Hakan Asan’ın Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine tayini çıkması sonucu Çivril’in yeni müftüsü Kadir Küçük oldu.

3 yıldır Aydın’da il vaizi olarak görev yapan Kadir Küçük, Çivril’de göreve başladı.

“HALKIMIZIN KURBAN BAĞIŞLARINI TÜRKİYE DİYANET VAKFINA BEKLİYORUZ”

İlçe Müftüsü Kadir Küçük, Çivril gibi kadim ve güzel bir ilçede göreve başlamanın mutluluğunu yaşadığını belireterek; “Allah bizleri utandırmasın ve hayırlı vazifeler yapmayı nasip eylesin. Yüce Rabbimiz, bu kutlu vazifemiz esnasında bizleri bir an olsun istikametten ayırmasın. Görevime başlarken kıymetli din gönüllüsü / görevlisi meslektaşlarımı ve Çivril halkımızı muhabbetle selamlıyorum. Cenab-ı Hak bizlere güzel hizmetlerde kolaylıklar nasip eylesin. Bu görevi inşallah yüz akıyla yapmaya çalışacağız. Müftülük olarak İlçemize hizmet etmek için inşallah elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Personelimiz, kamu kurumlarımız ve halkımızla beraber elbirliği yaparak çalışacağız. Bir yandan Yaz Kuran Kursu Hizmetlerimiz 115 Camimizde ve 10 Kuran Kursumuzda 1850 civarında kayıtlı öğrencimiz ile devam ederken diğer yandan da Türkiye Diyanet Vakfı Çivril Şubemiz olarak Kurban Hizmetlerimiz de devam etmektedir. Halkımızın Kurban Bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfına bekliyoruz ” dedi.

KADİR KÜÇÜK KİMDİR?

1969 Muğla / Ortaca doğumlu. İlkokulu Muğla / Ortaca İlçesinde bitirdikten sonra 1981 yılında İzmir Kestanepazarı Kuran Kursun’da iki yıl Arapça ve Kuran-ı Kerim eğitimi aldı. 1990’da İzmir İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Bu süre zarfında 9 yıl Kestanepazarı Yurdunda kaldı. 1997’de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden “İslam Hukukunda İllet Kavramı” konulu teziyle mezun oldu.

Aynı yıl İzmir / Narlıdere Şehitlik Camiinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 2000 yılında askerlik görevini bedelli olarak Manisa’da yaptı. 2002’de D.İ.B. İstanbul Haseki İhtisas Kursu’ndan (16.dönem) “ Zâhirî Mezhebinde İbadetler” konulu teziyle mezun oldu. 2003’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belâgatı bölümünde “Arap Dili Leksikografisinde Ses Dönüşümleri” konulu teziyle Yüksek Lisansını tamamladı.

2002-2004 yılları arasında Tekirdağ/ Saray ilçesinde ve 2004-2007 yılları arasında da Muğla/Ortaca ilçesinde Vaiz olarak görev yaptı.2007 yılında Muğla İl Müftülüğünde (Deneyim kazanma amaçlı 6 aylık) Müftü Yardımcılığı görevini sürdürürken 12.11.2007 de Tunceli / Çemişgezek İlçesine müftü olarak atandı.

23.11. 2011 de Muğla /Kavaklıdere’de ilçe müftüsü olarak göreve başladı.

23.01.2017 -14.06.2021 tarihleri arasında Aydın İl Vaizi olarak görev yapan Kadir KÜÇÜK, 21.06.2021 de Çivril İlçe Müftüsü olarak göreve başlamıştır. Evli ve dört çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=