KORAY EREN HAKLI ÇIKTI

Yazar : Tarih : Okunma : 366 views Yorum Yap

Zamanında ilaçlanmayan sivrisinekler tepkiye neden oldu.

Çivril Belediyesi ilaçlamayı zamanında yapmadığını için sivrisineklerin arttığına dikkat çeken vatandaşlar, ilaçlama yapılsaydı bu kadar sinek olmazdı diyerek tepki gösterdi.

Sıcakların artmasıyla birlikte sineklerin çoğaldığını söyleyen vatandaşlar; “Çivril Belediyesi ilaçlamayı zamanında yapamadı. Her şeyde olduğu gibi bu da unutuldu. Bir işleri de düzenli değil. Çöpler zamanında toplanmaz. İşler planlı yapılmaz. Zaten önümüz kurban birde o zaman görsünler bu sinekleri. Seneye inşallah zamanında ilaçlanır bizde vatandaşlar olarak mağdur olmayız. Keşke pandemi döneminde bu sinekler ilaçlansaydı. Sağlığımız hiçe mi sayıldı ”dedi.

Çivril Belediyesi’nin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşıma yorum yapan Kıralanlı vatandaş, logo sivrisinek olsun Kıralan’ da bayağı var. Yok, mu belediyenin ilacı diyerek tepki gösterdi.

“ÇİVRİL’DE SİNEKLİ GÜNLERE MERHABA”

28 Nisan’da Genç Çivril Gazetesine röportaj veren Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Koray Eren’in haklı çıktığını söyleyen vatandaşlar, Çivril’de sinekli günlere merhaba dedi.

“SİNEKLİ GÜNLER BAŞLADI”

Larva döneminde mücadeleye başlamanın daha ekonomik olduğunu söyleyen İYİ Parti Grup Başkan Vekili Koray Eren; ”Larva dönemini kaçırırsak mücadelede hem zaman hem de maddi anlamda masrafı fazla oluyor. Larva dönemini kaçırdık.  Çivril’de ilaçlama yapılmadı. Mücadelenin başarıyla yapılması için sayın başkanımızın 3 tane olan veterineri 4’e çıkardı. Ama larvada ilaçlamayı unuttular. Bu dördüncü veteriner neden alındı merak ediyoruz. En azından sinekle falan mücadele edilirse iyi. Bizi yaz aylarında sivrisinekle günler bekliyor. Korona virüsün olduğu dönemde sivrisineklerin bulaştırma oranı nedir. Covid-19’a katkı sağlayacak mı, tabi bu konuları bilim kurulu açıklar. Belediye başkan ve yardımcılarımızın bu konuda bilimsel açıklamaları mutlaka vardır. Sivrisinek korona virüsü bulaştırır mı bulaştırmaz mı? İlaçlama makineleri ilk geldiğinde performansları daha iyiydi. Makinelerin gerekli bakım ve tadilatları yaptırıldı mı? ”şeklinde konuştu.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=