ÇİVRİL’DE DOĞALGAZ KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Yazar : Tarih : Okunma : 318 views Yorum Yap

Çivril’de vatandaşların uzun yıllardır beklediği doğalgaz kazı ve hat döşeme çalışmaları başladı.

Çivril’in özlemle beklediği doğalgaz kazı çalışmaları Şehitler Mahallesi’nde kurban kesilerek ve dualar eşliğinde başladı.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Başkan Yardımcısı Latif Selçuk, AK Parti Çivril ilçe Başkanı Halil Ertuğrul ile birlikte başlayan doğalgaz kazı ve hat döşeme işlemlerini yerinde inceleyerek, firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

“3 AY SÜRECEK”

Çivril için tarihi bir gün olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Vural, verdikleri sözleri bir bir yerini getirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek; “ Yıllardır doğal gazın Çivril’e gelmesi için bekleyiş içerisinde idik.  2019 yılı içerisinde Cumhurbaşkanımıza Denizli’ye geldiğinde Çivril’imize doğal gaz müjdesini verdi. 2019 yılı sonunda Şehitler Mahallemizin yarısına taşımalı olarak doğalgaz geldi. Ama bizim amacımız merkez mahallelerimizin hepsine doğalgaz getirmekti.  BOTAŞ Çivril’de doğalgaz çalışmaları için kazmayı vurdu. EŞ güdümlü olarak Enerya’da çalışmaları başlattı.  Ekim 15’te çalışmalar bitmiş olacak. Başta Şehitler, Çarşı Mahallesi olmak üzere diğer mahallelerimize de doğalgaz getirilecek. Çivril’e doğalgazın gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=