İLÇE MERKEZİNDE TOPLU TAŞIMA PROJESİ NE DURUMDA?

Yazar : Tarih : Okunma : 237 views Yorum Yap

Çivril’de en büyük sorunların başında toplu taşıma geliyor.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın 2019 seçim beyannamesinde ’ilçe merkezinde toplu taşıma’ projesi ne zamana hayat geçirilecek.

Vatandaşlar, Belediye Başkanı Niyazi Vural’a “İlçe merkezindeki ulaşım sorununu çözmek amacıyla TOKİ konutları, Yukarı Sanayi Sitesi, Akpınar Mahallesi ile çarşı bölgesinde toplu taşıma hatları kurulacak ”projesinin ne durumda olduğunu öğrenmek istediklerini sordular.

“YOLLARDA PERİŞAN OLUYORUZ”

Vatandaşlar, ilçe merkezine gelebilmek için yollarda beklemekten bıktıklarını söyleyerek; “TOKİ’de oturuyoruz. Oradan ilçe merkezine gelmek için şahsi arabanın olması gerekiyor ya da toplu taşıma aracı. Ama ikisi de yok. Biz oradan ilçe merkezine çalışmaya gelmek için ya yürüyoruz ya da yol kenarlarında bekliyoruz. Acaba arabasına alan olur mu diye. Yollarda perişan oluyoruz.  Başkanımız seçim zamanı oy isterken ne güzel şunu yapacağız bunu yapacağız dedi yıllar geçti ama daha bir proje göremedik. En azından toplu taşıma olsa şahsi arabasıyla gidenler de toplu taşıma kullanır. Bu şekilde de ilçe merkezinde kaldırım kenarlarında araba yoğunluğu azalır. Bir daha ki seçim gelinceye kadar bu proje hayata geçer mi gerçekten merakla bekliyoruz ”diye konuştu.

“MAHALLELER ARASI AYRIM YAPMAKTAN VAZGEÇİN SAYIN BAŞKANIM”

Başkanın Beydilli’ye önem verdiği kadar ilçe merkezine de önem vermesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar; “Turizm şehri turizm şehri. Tamam olsun. Çivril’imiz kazansın. Ama sen daha toplu taşımayı, çöpleri, yol tabelalarında düzenleme yapmadan sürekli Beydilli’ye yatırım yapıyorsunuz. Çivril’in sadece turizm sorunu mu var. Her şey tamam bir o kaldı. İlk önce kendi vatandaşını perişan etmekten vazgeçsin. Daha sonra turizm şehri olması için çaba sarf etsin. Bazı şeyleri acele yaparsan geri dönüşün kötü olur. Mahalleler arası ayrım yapmaktan vazgeçin sayın başkanım ”dedi.

“BİR DAHA Kİ DÖNEM UZUN UZUN VAAT VERECEK DEĞİL, İŞ YAPACAK BELEDİYE BAŞKANI İSTİYORUZ”

İşe giderken saatlerce yürüdüklerini ifade eden vatandaşlar sözlerini şöyle sürdürdü: “ Gece gündüz bir lokma ekmek için çalışıyoruz. Yorgun yorgun birde ilçe merkezinden eve kadar yürüyoruz. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Bir toplu taşıma bile yapılamadı. Çivril bu 2 buçuk yılda çok şey kaybetti. Yapılan bir şey yok. Verilen sözler tutulmuyor. Vatandaş umut bağladı umudumuz boşa çıktı. Bir daha ki dönem uzun uzun vaat verecek değil, iş yapacak belediye başkanı istiyoruz.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=