ÇİVRİL ÜLKÜ OCAKLARI
(KOCAYAKA ŞEHİTLİĞİ HAKKINDA ALGILARA KARŞI)
BASIN AÇIKLAMASI

Yazar : Tarih : Okunma : 408 views Yorum Yap

Çivril Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Türk milletinin hizmetinde olan teşkilatımız başbuğumuz Alparslan Türkeş tarafından kurulduğu günden bugüne her milli meselenin, her milli davanın, milli kültürümüzün,  Hülasa Türk’e dair ne varsa sevincin, kederin, acının daima yanında durmuş, Türk Milliyetçiliği fikrini benimsemiş, özümsemiş kuşaklar yetiştirmek için, var olmuştur.

Yakından uzağa Türk milliyetçiliği fikriyatının gereklerini vazife bilmiş, bu vazifeyi yerine getirmiş, vazifeye atılmak için, kimseden destur, izin beklemiştir. Bu sebeple Milli Mücadele döneminde 1 Nisan 1921 tarihinde işgale uğrayan ilçemizin Cabbar Köyü gibi, Kocayaka Köyü’nün de işgale uğradığı ile ilgili tarihi bilgiler tarafımıza ulaşınca,  Kocayaka Köyü muhtarı Hasan Koç ile görüşülmüş,  işgal sırasında camide toplanan halktan büyük bir kısmının işkence gördüğü, yine bu sırada 6 Kocayaka’ lı Türk’ün de şehit edildiği bilgisi alınınca Kocayaka Köyü muhtarı ile yapılan mutabakat uyarınca şehitlerimizin olduğu yerde bir Anıt yapılması, Yunan işgalinin bu işkencelerinin unutulmaması için,  köy camisi içine bir Anıt,  köy camisi duvarına bir mermer tablet ve ayrıca mezarlık içindeki şehitliğe giden yolun ve yol kenarındaki Şehitler Çeşmesi’nin yapılması işi Çivril Ülkü Ocakları tarafından 1 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanmıştır.

2 Temmuz Cuma günü Kocayaka köyünde, Şehitlik Açılışı ile ilgili olarak bir program planlanmış, Denizli İl Ocak yöneticilerimizin, Çivril Ocak başkanımız ve yönetiminin, ayrıca misafirimiz olan çeşitli kamu kurumları kuruluşları,  sendika temsilcileri ve köy halkı ile birlikte;  Kur’an tilaveti yapılmış,  daha sonra da Çivril Ocak başkanımızın,  köy adına emniyet mensubu Nail Duzcu beyin ve Coğrafya öğretmeni Münir Sayhan’ın konuşmacı olarak bulunduğu açılış töreni gerçekleştirilmiş, Cuma namazı akabinde yine ocağımızın tertip ettiği katılımcılara yemek hayrı gerçekleştirilmiştir.

Tören baştan sona Çivril Ülkü Ocakları yönetiminin maddi manevi emekleri ile oluşturulan ve Kocayaka halkının katılımıyla devam eden,  herhangi bir siyasi parti ile alakası olmayan,  son derece güzel bir kültür hizmeti olmuştur. Bu itibarla Kocayaka halkına,  Kocayaka muhtarına ve diğer misafirlere törene katılımları için teşekkür ederiz.

Ancak, kamuoyunun bilmesi gereken, bu şehitliğin ve sair hizmetlerin tüm yapımı maddi olarak Çivril Ülkü Ocakları kaynaklarınca sağlanmış olup, bazı kişiler, bazı basın mensupları ve yine bazı partiler tarafından, Çivril Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen bu kültür hizmetinin,  sosyal medyadaki paylaşımlarda -maalesef-Çivril Ülkü Ocakları’nın adı saklanarak, gizlenerek sunuldu. Maddi hiçbir katkısı olmayan afaki kişi ve kurumlara teşekkür edilirken,  neredeyse tüm emeği tek başına gerçekleştiren Çivril Ülkü ocaklarına karşı açık ve gizli bir karartma uygulandığı ve törene katılanların sanki başka bir partinin mensupları oldukları imajının,  siyasi rant elde etmek için imaj çalışmasına dönüştürüldüğü görülmüştür.

Oysaki  temel gerçek bu Şehitlik çalışmasının baştan sona bütün emeğinin Çivril Ülkü ocaklarına ait olduğu gerçeğidir. Hal böyleyken bazı kişi grup ve partilerin gerçeği örtme çabaları esefle karşılanmıştır. Ülkü Ocakları kimsenin emeğini çalmadığı gibi kendi emeğini de çaldırmayacak kudrete sahiptir. Ülkü Ocakları var olduğu sürece hiç kimse Ülkü Ocaklarını yok sayamaz, emeğini görmezden gelemez, hele hele varlığını asla inkâr edemez.

Ülkü Ocakları Türk milletinin 57 alayıdır. Hiç kimse Türk milleti ile aramıza giremeyecektir. Ülkü Ocaklarını ve emeğini yok saymak hiç kimsenin haddi de değildir, hakkı da değildir. Ülkü Ocakları herkese anlayacağı dilden cevap verebileceğini her ortamda göstermiştir göstermeye de devam edecektir. Ülkü Ocakları emeğini bir siyasi partinin ve yandaşlarının çalmasına müsaade etmeyecektir. Bu itibarla eksik yanlış ve kasıtlı yapılan sosyal medya paylaşımlarının düzeltilmesi hakkaniyetin gereğidir. Güneşi balçıkla örtemez siniz. Ülkü Ocakları sizin düştüğünüz kıskançlık çukuruna düşmeyecek kadar akıllı ve aksiyoner bir harekettir

Eğer Ülkü Ocaklarının bir Şehitlik yapmasından rahatsız olduysanız; daha iyisini bu ülke için siz yapın biz alkışlayalım. Yapamıyorsanız ya haddinizi bilin,  yerinize oturun, ya bizden özür dileyin!!! Kamuoyuna ilanen duyururuz…

MEHMET  ŞAHİN  Çivril Ülkü Ocakları Başkanı

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=