NİYAZİ VURAL: SANDIKLILI VATANDAŞIMIZ SU SULAMASIN MI?
KORAY EREN: SANDIKLI’NIN DEĞİL, ÇİVRİL’İN BELEDİYE BAŞKANISINIZ!

Yazar : Tarih : Okunma : 1.542 views Yorum Yap

Haziran ayı meclis toplantısında Kufi ile ilgili konuda açıklama yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, konuşmalarıyla tepki çekti.

“KENDİNİZİ SANDIKLILI VATANDAŞIMIZIN YERİNE KOYUN!”

Başkan Vural konuşmasında; “Kuraklık kuraklığı siyasi malzeme yapmayın. Vermeyince mabud ne yapalım. Dua ediyoruz. Yağış yok. Kufi çayı yılın 12 ayı akan bir çay değildir. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kar ve yağmur sularıyla çay akıyor. Ayrıca kendinizi Sandıklılı vatandaşların yerine koyun. Sandıklılı vatandaşlar dese bizim su akıyor, biz kendi arazimizi sulayamıyoruz. Sen kalkıyorsun benim arazimin suyunu Çivril’e gönderiyorsun. Şimdi aynı şeyi yıllarca söylemedik mi? Bizim suyumuz aktı gitti biz baktık. Daha sonra Aydın ovasına kadar birçok baraj yapıldı. Empati yapmamız gerekiyor. Sandıklı’daki vatandaşımızda bizim hemşerimiz. Orada Yavaşlar’a, Sorkun ve Kestel’e gölet yapmışlar. Gönül isterdi ki gölleri yapmasınlar. Sanki Kufi çayı yılın 12 ayı akan bir çay gibi bu nehrin önüne devasa barajı yapıp Kufi’ye gelen suyu kesmiş gibi konuşuyorsunuz. Bizde bu memlekette yaşıyoruz ”dedi.

“NEYİN EMPATİSİ BU?”

Başkan Niyazi Vural’ın mecliste Sandıklılı vatandaşların yerine kendinizi koyun empati yapın diye konuşmasına tepki gösteren Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Koray Eren; “Başkanımız Sandıklılı vatandaşı düşüneceğine Çivrilli vatandaşı düşünsün. Biz Aydın’a nasıl su veriyorsak Afyon’dan öyle su alacağız. Çivrilli vatandaşımızın susuzluktan tarlaları kururken Başkanımız hala empati yapın diyor. Neyin empatisi bu” dedi.

“NİYAZİ VURAL NEDEN SANDIKLILI VATANDAŞIN YANINDA”

Afyonkarahisar’dan alamadığımız suyu Aydın ovasına nasıl vereceğiz diyen Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Koray Eren; “Menderesin en büyük besleyici kollarından birisi Kufi çayıdır. Bizim Çivril bölgesinden de Aydın bölgesine su verilmesi mecburidir. Kufi’den gelen su dahilinde mecburidir. Yani Kufi’den su gelmeyince suyumuz azalıyor. Biz Afyonkarahisar’dan suyumuzu alamıyoruz ki Aydın’a suyumuzu verelim. Aynı anlaşmanın içerisinde Kufi çayı da var. Buna neden müdahale edilmiyor. Biz Belediye Başkanı Niyazi Vural’dan beklerdik ki bizim hakkımız olan suyu alacağız demesini beklerdik. Orada Sandıklılı vatandaşımız su sulamasın mı? demesini beklemezdik. Yani başkan Sandıklı’nın belediye başkanı değil, Çivril’in belediye başkanıdır. Sandıklılı vatandaşları düşündüğü kadar Çivrilli hemşerilerini düşünseydi yaşanan kuraklıktan çiftçiler bu kadar etkilenmezdi ”ifadelerini kullandı.

“ÇİVRİL’İN HAKKINI ALAMIYORLARSA BİZ BU İŞİ BECEREMEDİK DİYE HALKA İTİRAF ETSİNLER”

Başkan Vural’ın halka müjde verirken veriyor da neden proje iptal olunca halka bilgi vermediğini eleştiren Koray Eren; “Sayın başkanımız daha önceki meclis toplantılarında Kufi çayına yapılacak yeraltı barajının müjdesini vermişti. Son meclis toplantısında sorduğumuz soruyla öğrendik ki bu yapılacak baraj jeolojik şartlardan dolayı iptal edildiğini söyledi. Tabi başkanımız müjde verirken veriyor. Projenin iptal olduğunu da halkla paylaşması gerekiyor. Ayrıca coğrafya ders kitaplarında menderesi besleyen kollardan biri olan Kufi çayıdır diye öğrencilere öğretiliyor. Hal böyle olunca Kufi çayı o zaman kitaplardan kaldırılsın ki öğrencilere yanlış bilgi öğretilmesin. Ya da başkan ve iktidar parti yöneticileri masaya yumruğu vurup Çivril’in haklarını almasını bilsinler. Çivril’in hakkını alamıyorlarsa biz bu işi beceremedik diye halka itiraf etsinler ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=