ELMA ÜRETİCİSİ BU YIL KAN AĞLADI

Yazar : Tarih : Okunma : 307 views Yorum Yap

Çivrilli elma üreticileri, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın seçim vaatlerinde verdiği sözlerinde kitapçıkta kaldığını söyledi.

“HER ŞEY VAAT VERMEKLE OLMUYOR”

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Çivril Belediye Başkanı seçilen Niyazi Vural, geçen 2 buçuk yıla rağmen seçim kitapçığında yazanları yapmadıklarını belirten çiftçiler; “ Her şey vaat vermekle olmuyor. İcraat görmek istiyoruz. Seçim zamanı üreticinin yanında olacağız diyen Niyazi Vural, neden üreticinin yanında olmadı?” dedi.

 

“HER ŞEY KOLTUĞA GEÇİNCE DEĞİŞİYOR”

153 maddelik projeleri olan Niyazi Vural’ın kaç projesini yerine getirdiğini soran elma üreticileri; “YEREL ÜRETİCİNİN DESTEKLENMESİ başlıklı vaadini sayın başkan unuttu sanırım. Kitapçıkta yer alan vaadi şu şekilde; “Çivrilli üreticilerin desteklenmesi için yerel ürünlerle ilgili ücretsiz danışmanlık hizmeti verilerek bu ürünlerin tanıtım, satış ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak. İlçemize özgü tüm ürünlerin marka değeri arttırılarak yerel ekonomiye katkı sağlanacak” Bu vaatte belirttiği danışmanlığı bir kenara bırakalım da yerel üreticiyi nerede destekledi. 2 buçuk yıl oldu bu başkan bizim halimizi görmüyor mu? Bu yıl depolara çalıştık. Bizim de evimizde bekleyen çoluk çocuğumuz ve doyurmakla yükümlü olduğumuz ailemiz var. Yazık günah, koltuğa oturunca her şey değişiyormuş demek ki” şeklinde konuştu.

 

“DAHA VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTAMADINIZ NE TURİZM KENTİ”

Türkiye’nin ‘elma cenneti’ Çivril’de depolarda bekleyen elmaların çürüğe gittiğini hatırlatan elma üreticileri; “ Çivril elmada öncü bir ilçeydi. Pandemiyle birlikte bu yıl daha çok kötü duruma düştük, satış olmadı. Belediye ya da ziraat odası üreticilere destek olur diye düşündük onlarda sessiz kalmayı tercih etti. Çivril turizm kenti olacakmış. İlk önce sen kendi halkına verdiğin destek sözünü tut sonra turizm şehri yaparsın sayın başkan. Elma üreticileri olarak bu yıl sağlam elmayı dahi meyve suyuna gönderdik mecburduk. Zehir parası da bizden çıktı kar yok. Kendi üreticisine sahip çıkmayan, seçimden seçime uğrayan vekiller başta olmak üzere kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Daha verdiğiniz sözleri tutamadınız. Artık insanları iki süslü cümlelerle kandırmayı bırakın” diyerek sert dille eleştirdi.

“KİM İŞ YAPACAKSA O GELSİN ÇİVRİL’İN BAŞINA”

Çivrilli üreticiler olarak sadece muhalefetten destek gördüklerini belirterek son olarak şu ifadeleri kullandılar: “Biz AK Partili belediye başkanımızdan destek sözü olmasına rağmen destek göremezken muhalefet gelip hem elma satın aldı hem de TBMM’ye sorunumuzu taşıdı. Dememiz o ki kim iş yapacaksa o gelsin Çivril’in başına.”

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=