ÇİVRİL MERKEZ NOKTA

Coğrafi konumu nedeniyle Uşak, Afyonkarahisar, Dinar, Baklan, Evciler, Çal ve Sivaslı başta olmak üzere birçok il ve ilçenin ortak noktası Çivril, turizm kenti olmayı bekliyor.

ÇİVRİL MERKEZ NOKTA
Yazar : Tarih : Okunma : 498 views Yorum Yap

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Çivril’i turizm şehri yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Işıklı’ya yapılması planlanan Millet Bahçesi turizme katkı sağlayacak. Işıklı Gölü hem nilüferleriyle hem de doğal güzelliği ile Türkiye’nin sayılı gölleri arasında yer alıyor.

“ÇİVRİL TURİZM KENTİ OLACAK”

Çivril’e her yerden insanın gelmesi için uğraş verdiklerini söyleyen Niyazi Vural; “Varlığı M.Ö. 5 bin yıllara dayanan ve 40 katman yerleşimin olduğu kanıtlanan Beyce Sultan höyüğünün kazıları 12 ay yapılıyor. Bu ekonomiye katkı sağlayacak. Ayrıca Çivril’imiz sadece çevre illerden değil, dünyanın her yerinden turistlerin geldiği bir yer olacak. Çivril turizm kenti olacak ”dedi.

“ÇİVRİL İÇİN ÇOK PROJELERİMİZ VAR”

Çivril’e verilen sözlerini yerine getireceklerini söyleyen Niyazi Vural; “Işıklı’da bulunan lavanta bahçesinin yukarısına yapılacak olan bungalov evlerde gelen misafirler konaklayacak. Böylece Çivril’e gelen yerli ve yabancı turistler günü birlik gelip gitmemiş olacak. Bu da ekonomiyi canlandıracak. Lavanta bahçemizde fotoğraf severler gün batımıyla anı ölümsüzleştirecek. Çivril için çok projelerimiz var. İnşallah yavaş yavaş hepsini söz verdiğimiz gibi gerçekleştireceğiz ”dedi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

 width=