HAZİRAN AYI MECLİSİ TOPLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 124 views Yorum Yap

Çivril Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural başkanlığında Vali Recep Yazıcıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.

 “ATLI SPOR TESİSİNİN DOSYASI HAZIRLANDI”

Gündem dışı konuşmalara cevap veren Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Çivril’de kullanılmayan okul binalarını ayağa kaldıracaklarını belirterek; “Kapanan okulların açılması, eğitim ve öğretime devam etmesi hepimizin temennisidir. Bunu hepimiz mahalle muhtarı ve vatandaşlarımızla yaptığımız sohbette bu yıl köyde kaç çocuk doğdu ya da kaç kişi evlendi diyoruz yok diyorlar. Böyle bir sıkıntılı bir durum ve Çivril’in gerçeği. 62 bin 500’lerden 60 binlere gerileyen nüfusumuz var. Çocuk olmayınca okulları nasıl açacağız. Birçok mahallemizde 3-5 çocuğumuz var bunlara nasıl okul açalım. Atlı spor merkezinin dosyası hazırlandı ve önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız. Bugünde 5 tane halı saha 15 tane de basketbol sahasının ihalesini gerçekleştirdik ”dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ MİLLİ DEĞERLERE BAĞLIDIR VE GEREKENİ DE YAPMIŞTIR”

Vural, Atatürk’e yapılan saldırıları kabul etmediklerini belirterek; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saldırıları kabul etmiyor ve kınıyoruz. Böyle hassas bir konuda Sayın Cumhurbaşkanımızı eleştiren Tunay Beyi kınıyoruz. Biz burada milli birlik ve beraberlikten bahsediyoruz. Ayrıca birilerini suçlayarak bir yere varamayız. Sayın Cumhurbaşkanımız milli değerlere bağlıdır. Gerekeni de yapmıştır ”diye konuştu.

“2023 YILINDA BİR KISIM BÖLGE BASINÇLI SULAMAYA GEÇECEK”

Kuraklığı siyasi malzeme konusu yapmayın diyerek muhalefete tepki gösteren Niyazi Vural; ”Dua edelim. Allah vermeyince biz ne yapalım. Yağış yok kar yok. Kufi yılın 12 ayı akmıyor. Nisan, Mayıs, Haziran aylarında yağmur ve kar sularının erimesiyle akıyor. Kufi çayı gölümüzü besleyen bir çaydır. Gölümüz 2011 yılında doluluk oranı yüzde 90’larda iken aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala geriliyor. Dünya’da kuraklık var ve elimizde olmayan bir konuyu siyasi malzeme yapmanın bir anlamı yok. Konuyu da Vekilimiz Cahit Özkan takip ediyor ve ilgileniyor. DSİ sağ ve sol sahil için basınçlı sulamaya geçilmesi için proje çalışmalarını başlattı. 2023 yılında bir kısım bölge basınçlı sulamaya geçecek ”dedi.

Gündemin birinci maddesi muhalefetin komisyonda ret vermesiyle gündemden düşürüldü.

Gündemin ikinci maddesi ise komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=