YETKİLİLER DERS ALMIYOR

Yazar : Tarih : Okunma : 707 views Yorum Yap

Çivril’de Salı günü sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış ilçede hayatın felç olmasına neden oldu. Başta ana arterler olmak üzere sanayi yolları ve ilçenin işlek caddeleri göle dönünce sürücüler trafikte sıkıntı yaşadı.

Çivril’de yaklaşık 10 dakika aralıksız yağan yağmur yolların göle dönüşmesine neden oldu.

Yağışın etkili olmasıyla sanayideki vatandaşlar suları tahliye etmeye çalıştı.

Yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Araçlar, göle dönen yollardan güçlükle geçti.  Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar balkon ve iş yeri önlerine sığınırken, şemsiyesi yanında olan vatandaşlar ise yağmurdan şemsiyeleri ile korunmaya çalıştı.

“AYNI TAS AYNI HAMAM DEVAM EDİYOR”

Vatandaşlar, bazı bölgelerde biriken sulardan karşıya geçmekte zorlandıklarını belirterek; “ Bir anda gök delindi zannettik. O kadar kısa sürede yağmasına rağmen hayat durma noktasına geldi her yer suyla doldu. Yağmur berekettir yağsın ama alt yapılar yetersiz. Yolları su almadı üstelik çoğu yerde yollar bozuldu. Kısa süreli yağışta yağmur suyu mazgallarının yeterli olmadığı görüldü. Belirli bölgelerde su birikmesiyle yollardaki yağmur mazgallarına göre kodların düzgün alınmadığı ortaya çıktı. Doğalgaz çalışmasından sonra kodlar düzeltilebilir. Bu yolun altına beton sonra asfalt döküldü. Kod düzgün alınmadığı için 5 dakikalık yağan bir yağmurda bu hale döndüğünü görüyoruz. Yetkililer bunlardan ders alması gerekirken ne yazık ki hala aynı tas aynı hamam devam ediyor ”ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=