IŞIKLI GÖLÜ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Yazar : Tarih : Okunma : 482 views Yorum Yap

Türkiye’nin en büyük nilüfer tarlasına sahip olan Işıklı Gölü ziyaretçi akınına uğradı.

1 Haziran itibariyle nilüfer sezonun açıldığı gölde gezi turları yapılmaya başladı.

Denizli’nin tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile adından sıkça bahsettiren Çivril ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Denizli’nin parlayan yıldızı Çivril’i nilüfer sezonunun açılmasıyla ziyaretçiler akın ediyor.

 NİLÜFER ÇİÇEKLERİ AÇTI, GÖLE TURİST YAĞDI

Çivril’de bulunan ve Ege Bölgesi’nin en büyük tatlı su gölü olan Işıklı gölü, Nilüfer çiçeklerinin açmasıyla yoğun ilgi gördü.  Beydilli, Gökgöl ve Seraserli kıyılarından eşsiz bir manzara sunan Işıklı gölü doğal güzelliğiyle ziyaretçileri büyülüyor.

Nilüferleri ziyarete gelen turistler tekne turuyla gölün tadını çıkarıyor. Başta Ukrayna olmak üzere dünyanın dört bir yanından Işıklı Gölü’ne gelen ziyaretçiler Nilüfer tarlası karşısında adeta şaşkına döndüler.

Göl kenarında bulunan kayıklara binen ve gölün üzerinde gezme şansı yakalayan ziyaretçiler, nilüfer çiçekleri başta olmak üzere çok sayıda canlı ve bitki türünü yakından görme fırsatı yakalıyor.

“BU ATMOSFERİ YAŞAMADAN GÖLDEKİ HUZURU ANLAYAMAZSINZI”

Işıklı Gölü’nü ziyarete gelen turistler, eşsiz manzara karşısında hayran kaldıklarını ifade ederek; “Gölü’n üzerinde yaklaşık bir veya bir buçuk saat gezdik. Sazlıkların arasından karşımıza çıkan Nilüfer tarlası ile adete gözlerimiz kamaştı. Böyle bir doğal güzelliklerin suyla buluşması ve yapraklarının üzerinde oluşan su damlacıkları tam fotoğraflık. Tekne de gölü gezerken birçok kare yakaladık. Farklı canlı türleri gördük. Göl tam anlamıyla huzur veriyor. Karşımızda Akdağ var her yer mavi yani tam anlamıyla mutluluk verici. Burada ne kadar anlatsam da kelimeler yetmiyor. Herkesin mutlaka gelip burada tekne ile gölü gezmesi ve bu atmosferi yaşaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=