HAYAT BOYU ÖĞRENDİKLERİ AÇILAN SERGİYLE TAÇLANDI

Yazar : Tarih : Okunma : 130 views Yorum Yap

Çivril Halk Eğitim Merkezi(HEM) Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez kutlanan 1-7 Haziran “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” nedeniyle sergi açıldı.

Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri nedeniyle Çivril Pazar yerinde Halk Eğitim Müdürlüğü(HEM) tarafından sergi açıldı.

“HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ 7 GÜN 24 SAAT SİZLERİN HİZMETİNDEDİR”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program müzik dinletisi ile devam etti.

Açılış konuşması yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Eroğlu,birçok alanda kurslarının olduğunu söyleyerek; “Her yıl Haziran ayının ilk haftası olarak belirlenen ve bu yıl ilkini kutlayacağımız ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası ‘etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçemiz okullarının hazırlamış olduğu sergiye hoş geldiniz.  Bu sergimizde Halk Eğitim Merkezi kurslarında üretilen ürünler ile okullarımızın kendi alanları ile ilgili uygulamaları vardır. Her standımız farklı bir öğrenme alanı ve etkinliği temsil ediyor. Zira öğrenmenin yaşı yoktur. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Öğrenmeyi merkeze alan ve 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz 7 gün 24 saat sizlerin hizmetindedir. Bu doğrultuda 73 farklı alanda 3616 farklı kurs türü ile siz kıymetli halkımıza değer katmaya devam ediyoruz ”dedi.

“YARIDA KALAN EĞİTİM HAYATINIZI YAŞINIZ KAÇ OLURSA OLSUN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ”

Halk Eğitim Merkezinde olan kurslara da değinen Eroğlu; “Tarım ve hayvancılık bölgesi olan ilçemizde seracılık, domates yetiştiriciliği, aromatik bitki yetiştiriciliği, meyve ağaçlarında budama, süt ve besi, sığır yetiştiriciliği ve arıcılık gibi kurslarımızda çiftçilik alanında kursiyerlerimiz kendilerini geliştirebilir ya da meslekle alakalı hayatınızı yönlendirebilirsiniz. Giyim, nakış, el sanatları, aşçılık, pastacılık, evde yaşlı bakımı gibi alanında birçok meslek dalında kursa katılabilirsiniz.  Özellikle halk oyunları tiyatro eğitimi doğa fotoğrafçılığı, voleybol, futbol, basketbol, karete, satranç ve tenis gibi sosyal kültürel ve hobi kurslarımız mevcuttur. Okuma- yazma eğitimleri, Kuran-ı kerim öğrenme,  diksiyon, işaret dili, bilgisayar, yabancı dil, iletişim, aile eğitimleri ve kişisel gelişim kurslarımız vardır.  Yarıda kalan eğitim hayatınızı yaşınız kaç olursa olsun kaldığı yerden Açık, Ortaokul ve liseye kayıt yaptırabilirsiniz ”ifadelerini kullandı.

“1 TEMMUZ’DA YAZ SPOR OKULLARI AÇILACAK”

14 bine yakın kursiyer katıldığını vurgulayan Ramazan Eroğlu son olarak şunları ekledi: “2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında kurumumuz tarafından 471 kurs açılmış ve bu kurslara 13 bin 982 kişi katılmıştır. Destekleme ve yetiştirme kurslarımıza katılan 167 öğrencimiz üniveriste sınavlarına bizimle hazırlandı. Bunun sonuncunda diş hekimliği, eczacılık, psikoloji, hukuk başta olmak üzere 135 öğrencimiz üniversiteyi kazandı. Her yıl Çivril Belediyemiz ile yürüttüğümüz yaz spor okullarını 1 Temmuz itibariyle açmayı planlıyoruz.”

Sergi gün boyu müzik dinletisiyle devam etti. Vatandaşlar sergiye yoğun ilgi gösterdi.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=