BELEDİYE NEDEN KÖYLERE AKARYAKIT SATIŞI YAPMIYOR?

Yazar : Tarih : Okunma : 258 views Yorum Yap

Çivril Belediyesi akaryakıt istasyonu istenilen kotayı dolduramazsa 216 bin dolarlık ceza ödeyecek. Vatandaşlar istenilen kotayı doldurmak için Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’dan köylere tankerle akaryakıt satılması için talepte bulundu.

Çivril Belediyesi, mülkiyetindeki akaryakıt istasyonundaki satışlar için 2015 yılında 5 yıllık sözleşme imzaladı.  Sürenin dolmasına az bir süre kala akaryakıt satışında kontratta belirtilen kotaya ulaşamadığı ortaya çıktı. Bu da belediyenin akaryakıt şirketi Lukoil’e 216 bin dolarlık (1 milyon 690 bin TL) ödeme yükümlülüğünü karşı karşıya bıraktı.

“1 YIL EK SÜRE VERİLDİ”

Konunun meclis gündemine alınması sonucunda Denizli karayolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda indirimli akaryakıt satılması kararı alındı. Alınan kararda 1 yıl daha ek süre istenmişti.

“SADECE İNDİRİM YAPMAKLA İŞ BİTMİYOR”

Daha önce tankerle köylere akaryakıt satışı yapıldığını söyleyen vatandaşlar; “ Belediyemiz daha önce tankerle köy köy dolaşırdı. Şimdi tankerle gelen giden yok. Madem bir yıl daha ek süre alındı. İstenilen kotayı doldurmak için çaba sarf etsinler. Sadece indirim yapmakla iş bitmiyor. Hiç olmazsa köylere akaryakıt satışı yapsalar daha fazla akaryakıt satmış olurlar. Nasıl olsa köylü merkeze akaryakıt almaya geliyor. Hiç değilse köyde alır ”dedi.

“BELEDİYE BORÇ ÖDEMEYE ÇOK MU HEVESLİ”

Kota doldurulması için köylere tankerle akaryakıt satışının başlaması gerektiğini söyleyen vatandaşlar; “Belediye borç ödemeye çok mu hevesli? Küçük bir tutar olsa neyse ama 216 bin dolar. İnsanın aklı hayali almıyor bu parayı. Bunu Çivril hak edecek ne yaptı. Kota 5 yılda dolmadıysa 1 yılda nasıl dolacak bilemiyoruz. Ama dolması için el birliği ile destek veriyoruz. Bizim destek vermemizle yetmiyor. Köylere tek tek dağıtım olması lazım. Bu para kolay kazanılmıyor. Herkesin vergisi ile ödenecek. Bir an önce köylere akaryakıt dağıtılması ve en azından tam kota dolmasa bile istenilen kotaya en yakın olmak için çabalamak lazım. Yetkililere sesleniyoruz. Belediye akaryakıt istasyonu acil olarak tankerle satışa başlamalı ve farklı alternatif yolları bulunarak kota doldurulmaya çalışılmalı ”şeklinde konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=