“ROBOTİK KODLAMA DA ÇİVRİL TARIMIYLA İLGİLİ PROJELERİMİZ VAR”

Yazar : Tarih : Okunma : 118 views Yorum Yap

Çivril Halk Eğitim Merkezi(HEM) Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez kutlanan 1-7 Haziran “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” nedeniyle Çivril Pazar yerinde sergi açıldı.

Robotik kodlama sergisine Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ve Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Keskin ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bilişim Teknolojileri öğretmeni Sabri Petenkaya, Robotik kodlama ile Çivril tarımına hitap edecek projeler hayata geçireceklerini söyledi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ TEKNOFEST’E HAZIRLIYORUZ”

30 Ağustos Orta Okulu’nda görevli Bilişim Teknolojileri öğretmeni Sabri Petenkaya, 5 yıldır öğrencilerimizi kodlama eğitimi verdiklerini belirterek; ”Robotik kodlama atölyesi kurduk. Ardinyo temelli mikro işlemleri kullanarak öğrencilerimizin daha verimli ürün bazlı öğrenmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Geçen sene pandemiden dolayı bazı projelerimiz yarım kaldı. Tamamladıklarımız da oldu. Önümüzdeki günlerde 3 boyutlu yazıcıyı kullanarak öğrencelerimizi TEKNOFEST gibi daha ulusal projelere hazırlamak istiyoruz. Robotik kodlama sınıfında 20 öğrencilik bir kapasitemiz var. 5 ve 6’ncı sınıfta temel eğitimleri alıyorlar. 7’nci sınıfta da destekleme yetiştirme kursları sayesinde haftada 4 saat 20 öğrencimize kurs veriyoruz. Daha sonra üretmeye başlıyoruz. Farklı olarak bir hafıza oyunu ürettik. Kodları tamamen öğrencilerimiz yazdı. Boy ölçme cihazı ürettik. Tarımla ilgili projelerimiz var. Otomatik sulama sistemleri, otomatik sulama sistemleri bu bölgeye hitap edecek bazı problemleri çözecek projeleri hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=