“HERKESİ ÇİVRİL’İN CENNETİ IŞIKLI’YI GÖRMEYE DAVET EDİYORUM”

Yazar : Tarih : Okunma : 251 views Yorum Yap

Çivril AK Parti İlçe Başkanı Halil Ertuğrul, Nilüfer çiçekleriyle ünlü Işıklı Gölü’nü ziyaret etti.

Türkiye’nin en büyük nilüfer çiçeği tarlasına sahip, eşsiz güzelliği ve manzarasıyla insanları kendisine hayran bırakan Işıklı Gölü ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor.

1 Haziran itibariyle tekne turuna izin verilmesiyle doğasever ve fotoğraf severlerin akınına uğrayan Göl, nilüferlere sazlıkların arasından geçilmesiyle ulaşıyor.

Yeşille maviyi buluşturan Işıklı Gölü, eşsiz doğası ve huzur veren manzarasıyla ziyaretçilerine görsel şölen de sunmaya devam ediyor.  Bölgeyi ziyaret edenler, kuş sesleri eşliğinde ve nilüfer çiçekleri arasında tekneyle gezinti yapabiliyor. Zengin biyoçeşitliliğiyle misafirlerine doğa ile baş başa zaman geçirme fırsatı sunan göl, sahip olduğu büyük turizm potansiyeliyle görülmeye değer alanlar arasında yer alıyor.

“İLÇEMİZ TÜRKİYE’NİN TURİZM KENTİ OLACAK”

Işıklı Gölü’nü Çivril’in cenneti olarak nitelendiren AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul; “ Dünyanın dört bir yanından gölü ziyaret geliyorlar. Gölümüzde tekne turu ile nilüferlere ulaşıyorlar. Karşımızda Akdağ ile anı ölümsüzleştiriyorlar. Bizde gölümüze gelip nilüfer çiçekleriyle buluştuk. Burası insana huzur veriyor. Yaklaşık bir buçuk saat gölde tekne turu yaptık ve doyasıya nilüferlerle vakit geçirdik. Çivril’imiz turizm kenti olma yolunda adım adım ilerlemeye devam ediyor. İlçemizin göz bebeği adeta cenneti diye adlandırdığımız Işıklı’mızı güzelleştirmeye devam ediyoruz.  İlçemiz bölgenin ticaret merkezi olmasının yanı sıra bölgenin hatta ve hatta Türkiye’nin turizm kenti olacak ”dedi.

“KİMSE BU MANZARADAN MAHRUM KALMASIN

Doğasıyla kendisine hayran bırakan Işıklı Gölü’nde tekne turu yapan AK Parti Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul; “El değmemiş doğası ile tabiat aşıklarına kucak açan tam bir yeryüzü cenneti ilçemizde bulunan Işıklı Gölü Nilüfer (Lotus) çiçekleri sezonu başlamıştır. Gölde tekne turu yaptık. Anı ölümsüzleştirdik ve doyasıya nilüfer çiçekleriyle zaman geçirdik. Gölümüz, birçok kuşa ev sahipliği yapıyor ve eşi benzeri olmayan nadir göller arasında yer alıyor. Kimse bu manzaradan mahrum kalmasın. Gölümüzün bu eşsiz manzarasını görmeye herkesi davet ediyorum ”ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=