HER SEÇİMDE GELİP ÇİVRİLLİYİM DİYEN MİLLETVEKİLİMİZ NEREDE?

Yazar : Tarih : Okunma : 494 views Yorum Yap

Çivril Belediye Meclisinde gündem dışı söz alan Nuri Özen, Kufi’ye yapılan bentlerin işe yaramadığını ve Sandıklı’dan gelen suyun iki gölete aktığını o göletler dolarsa Kufi’ye su geleceğini söyledi.

“SANLDIKLI’DA 2 TANE GÖLET VAR”

10 yıl önceden kuraklığın olacağını ancak hiçbir önlem alınmadığını belirten Nuri Özen; “Yavaşlar’a kurulan gölet sulama için kurulmuş. Burası kurulurken Yavaşlar halkının söylediği bir şey var. Orada 4 tane kuyu kazılmış ve bu kazılan kuyulardaki suyun nereye gittiğini DSİ araştırıyor. Bizim millet bahçesi yapacağımız Işıklı’ya geldiğini söylüyorlar. Bir tanesini zorla kapatıyorlar. Burada bu göletin dolmayacağını bilmedikleri için kapısı yok, akacak su yeri bile yok DESKİ küçük bir arık yapmış. Bütün bunlar olurken Çivriiliyim diyen Sayın Milletvekilimiz nerede?” dedi.

“10 YILDIR PERİYODİK CETVELDE KURAKLIĞIN OLACAĞINI İZLİYORUZ AMA HİÇBİR İŞ YAPMAMIŞIZ”

Işıklı Gölü’nde yaban hayvanlarının ve balıkların bittiğini söyleyen Özen; “Yavaşlar’dan sonra Sorkun’a tarafına gittik. İYİ Parti Sorkun temsilcimiz ile Eşören göleti ve Kestel barajına gittik. İkisi yan yana arasında 600 metre ancak var. Kestel barajı en son 2 yıl önce Kufi’ye su gelmiş. Kestel barajını kurmanın amacı Sorkun’u sulamak. Kestel barajında suyun yetmediğini söylüyorlar. Çünkü Kestel barajına gelen suyun yarısını Eşören göletine bırakmışlar. Bu iki göletin en önemli özelliği Kufi’ye gelen suyun ana kaynağı. Bu göletlerden su dolup taşmadığı sürece biz Sandıklı’dan su bekliyoruz. Sandıklı’nın ortasında 2 tane gölet var. Sorkun su bekliyor. İşin en acı tarafı Kufi’ye yapılan trilyonlarca liralık yapılan bentler hiçbir işe yaramıyor. O bentleri yapan firmada FETÖ’den kaçtı gitti. Şimdi Kufi’ye su gelmeyince doğal hayat yaban hayvanları Işıklı gölünde bitiyor. Dolayısıyla çiftçilerimiz kan ağlıyor.  10 yıldır periyodik cetvelde kuraklığın olacağını izliyoruz ama hiçbir iş yapmamışız. Yapılanların hepsi sadece söylemde kalmış. Aydın ovasına kadar uzanan menderes yatağı kurudu ve şu anda su yok. Bunun için hiçbir teşebbüsü duymadık. Her seçimde gelip Çivrilliyim diyen milletvekilimiz nerede? “ifadelerini kullandı.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=