KIRALAN VE ÇITAK ÜVEY EVLAT MI?

Yazar : Tarih : Okunma : 661 views Yorum Yap

Tekke ve Irgıllı’daki çiftçilerin su sorununu çözeceklerini söyleyen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a vatandaşlar Çıtak ve Kıralan Mahallelerinin su sorunu ne olacağını sordu.

“HER ÇİFTÇİ BİR TUTULMUYOR”

Çiftçiler Tekke ve Irgıllı Çivril’in Mahallesi de Kıralan ve Çıtak üvey evlat mı diye tepki göstererek; “Tarlalarımızda pancarlarımız ve mısırlarımız başta olmak üzere ekinlerimiz yandı. Çivril’in 77 mahallesi var ve hepsine aynı şekilde icraat yapılmıyor. Demek ki her çiftçiyi bir tutmuyorlar. Orada yaşayanlar çiftçi de biz neyiz? Bizim de mahsulümüz yandı, ekinlerimiz yok denecek kadar az. Zaten mağduruz bizi düşünen yok mu? Bizim su sorunumuz ne olacak. Evimize biz de ekmek götürüyoruz. Acaba bu yıl nasıl götüreceğiz diye kara kara düşünüyoruz. Bizim gelirimiz mahsulümüz o da olmazsa yandık ”dedi.

“SADECE ZİYARETÇİ KABUL EDEREK YA DA BİR YERLERİ ZİYARET EDEREK BAŞKANLIK OLMAZ”

Çivril’in evladı olan Belediye Başkanının ayrımcılık yaptığını iddia eden vatandaşlar; “Belediye Başkanımız Homalı, oradaki çiftçiler cayır cayır ekinlerini sularken bizim ekinler yandı. Yazık günahtır ya bizde insanız. Bizim de çoluk çocuğumuz var. Sen belediye başkanı olduysan sadece seçim zamanında oy istemeye gelmeyeceksin. Çiftçiyi köylüleri ziyaret edip sorunları var mı sormuyorsun. Sadece ziyaretçi kabul ederek ya da bir yerleri ziyaret ederek başkanlık olmaz. Öyle belediyeyi herkes yönetir. Önemli olan vatandaşınla iç içe olmak, sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek.  Bizde artık su istiyoruz. Bizim de hakkımız çünkü bizde Çivril topraklarında yaşıyoruz ”diye konuştu.

admin (gencivrilgazetesi@hotmail.com) Websitesi

Bunlarda İlginizi Çekebilir

 width=